12. april 2016, Bled – Mlada slovenska reprezentanca se pripravlja na svoj nastop na svetovnem prvenstvu v skupini B, divizije I, ki bo od 18. do 24. aprila potekalo v italijanskem Asiagu. Na prvenstvu bodo nasprotniki Slovenije še Madžarska, Italija, Koreja, Ukrajina in Japonska. Slednja se na Jesenicah pripravlja na nastop na prvenstvu, v sklopu priprav pa sta se na Bledu pomerili slovenska in japonska izbrana vrsta. Uspešnejši so bili mladi Risi.

Cveto-0251 (1280 x 853)

Uvod je sicer pripadel Japoncem. Ti so pritisnili na vrata Luke Sotlarja, ki pa se ni dal premagati. Slovenci so počasi ujeli pravi ritem, se otresli nadležnih nasprotnikov in v nadaljevanju prevzeli tudi pobudo. Napadi, ki so se vrstili, so bili vse nevarnejši, za prvo veselje slovenske klopi pa je poskrbel Rok Kapel. Ta je zadrsal okoli vrat in nato streljal ob bližnji vratnici. Plošček je končal v mreži, Slovenci pa so vodili. Na nov zadetek ni bilo potrebno čakati dolgo. Ob prvi priložnosti z igralcem več so mladi Risi izpeljali hitro in natančno akcijo in po vsega nekaj sekundah power playa je bil izid že 2:0, Luka Leben pa je bil uspešen strelec. Minuto in pol pred iztekom prve tretjine so Japonci znižali, v gneči pred golom pa se je najbolje znašel Eisai Arai.

Slovenski vratar je preprečil kar nekaj zadetkov

V drugi tretjini se je tekma nadaljevala v podobnem razmerju moči. Več od igre so imeli domači hokejisti, Japonci pa so znali hitro skočiti v protinapad in ogroziti vrata Slovenije. Ko se je srečanje prevesilo v svojo drugo polovico, se je Slovenija veselila še tretjega zadetka. Po strelu z modre črte je Jaka Šturm spremenil smer ploščici, ta pa je končala v mreži. Priložnosti je bilo še nekaj na obeh straneh, a do drugega odmora sprememb ni bilo več.

Veselje ob vodilnem zadetku

V zadnji tretjini bi mladi Risi lahko hitro odločili zmagovalca, vendar je ostalo pri zamujenih priložnostih. Dobre štiri minute pred iztekom igralnega časa so Japonci izid znižali in napovedali vročo končnico. Ob koncu so poskusili še brez vratarja in uspeli. 20 sekund pred zadnjim piskom sirene je z modre črte zadel Yusuke Kon in tekma se je nadaljevala v podaljšku.

Cveto-0098 (1280 x 854)

Jaka Sodja je odločil srečanje

Tam odločitev še ni padla, pri izvajanju kazenskih strelov pa sta zadela Rok Kapel, ki je izvedel pravo mojstrovino in Jaka Sodja, katerega zadetek je tudi odločil zmagovalca. Japonci pri kazenskih strelih niso bili uspešni.

Slovenija : Japonska 4:3 – po kazenskih strelih
(2:1, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Bled – ledena dvorana, gledalcev 100. Sodniki: Bulovec, Zgonc, Pagon.

Strelci: 1:0 Kapel (Kujavec, 14.), 2:0 Petek (Drozg, Tišlar, 16., PP1), 2:1 Arai (Kirie, 19.), 3:1 Šturm (Jugovic, Urukalo, 32.), 3:2 Kobori (Namae, 56.), 3:3 Kon (Shinoda, 60.), 4:3 Sodja 65., PS

Kazenske minute: Slovenija 20 (6+10 (Petek), 2, 2, 0), Japonska 12 (2, 8, 2, 0)
Streli na gol: 35 (10, 12, 11, 2), Japonska 26 (10, 8, 6, 2)

Slovenija: Kogovšek, Sotlar, Ban, Drozg, Sodja, Šturm, Rajsar, Kapel, Sever, Kujavec, Tišlar, Brglez, Seršen, Svetina, Petek, Leben, Stojan, Klofutar, Brus, Jugovic, Voh, Pavc, Urukalo. Trener: Mitja Kern.