Ta konec tedna se je mlada slovenska reprezentanca do 18 let udeležila kar dveh pripravljalnih turnirjev. Prvi del reprezentance se je udeležil turnirja v Budimpešti, drugi del pa turnirja v avstrijskem Amstettnu. S turnirja v Budimpešti so se mladi risi vrnili z dvema zmagama in enim porazom, s turnirja v Amstettnu pa z dvema porazoma.

TURNIR V BUDIMPEŠTI – 7.-9. februar 2013

Tekmi 7. februarja 2013
Francija – Slovenija 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Slovenci so tekmo sicer slabše začeli in so tako nasprotniku dopustili, da je prišel do vodstva z 0:2, nato pa je igra stekla tudi mladim risom, ki so pokazali veliko borbenost in željo, da spreobrnejo rezultat sebi v prid. V drugi tretjini je za Slovenijo zadel Matic Jeklič in znižal rezultat na 1:2. V zadnji tretjini so risi pritiskali na gol in 54 sekund pred koncem rednega dela jim je po zaslugi Nika Pema uspelo celo izenačiti, vendar ko smo že vsi mislili, da se bo tekma v rednem delu končala neodločeno, so Francozi le 23 sekund pred koncem tekme zadeli za vodstvo z 2:3.
Madžarska – Italija 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Tekmi 8. februarja 2013
Slovenija – Italija 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Na tekmi proti Italiji so Slovenci pričeli bolj odločno in nasprotniku niso dovolili, da bi razvili svojo igro, zato so ob koncu prve tretjine prišli do vodstva, ko je zadel Nik Pem. Druga tretjina je povsem pripadla mladim risom, ki so vseskozi prevladovali in sredi tretjine, ko so imeli Italijani igralca manj na ledu, so risi povečali svoje vodstvo na 2:0. Tudi tokrat je v polno zadel Nik Pem, ki je tako zabeležil že tretji gol na turnirju in drugega na tej tekmi.  Zadnja tretjina je minila v znamenju enakovredne igre in obe ekipi sta si priigrali številne priložnosti, vendar so vse do 55. minute ostale neizkoriščene. V 55. minuti so zadeli Italijani in se približali na gol zaostanka, ter poskrbeli, da je bila tekma vse do zadnje sekunde napeta. Dobro minuto pred koncem tekme so Italijani poizkusili s šestim igralcem na ledu in brez vratarja, to pa so izkoristili Slovenci, ki so 27 sekund pred koncem zadeli v prazen gol in Sebastjan Hadžič je odločil zmagovalca na tekmi.
Madžarska – Francija 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)