9. februar 2016, Zalog – V sklopu februarskega premora se je v Zalogu zbrala slovenska reprezentanca do 16 let, ki se je v prijateljskem obračunu pomerila s hrvaško izbrano vrsto do 18 let. Po odigranih šestdesetih minutah sta se ekipi razšli s prav tako prijateljskim izidom: Slovenija – Hrvaška 4 : 4.

20160209_173607

Prvi zadetek na srečanju je pripadel gostom iz Hrvaške, ko je v 8. minuti slovensko mrežo zatresel Leo Šutevski. V nadaljevanju se rezultat, kljub več izključitvam na obeh straneh, vse do konca prvih dvajset minut ni več spremenil. Mladim risom ni uspelo izkoristiti priložnosti z igralcem več na ledu, a so se obenem uspešno obranili, ko so bili sami v podrejenem položaju.

Rezultat iz prvega dela srečanja je, kljub dvema izključitvama na hrvaški in eno na slovenski strani, zdržal skoraj do konca druge tretjine. Slovensko mrežo je v 40. minuti zatresel Tomo Ličina ter tako še povečal prednost hrvaških hokejistov.

20160209_172438-01

V zadnjem delu tekme so slovenski hokejisti že na samem začetku strnili svoje vrste ter povečali pritisk na gol gostov. Prvi rezultat je bil viden že v 42. minuti, ko je hrvaško obrambo premagal Martin Bohinc. Že v naslednji, 43. minuti, je zadetek vpisal Lan Brun Urh, manj kot minuto kasneje pa je s tretjim golom Slovenijo v vodstvo popeljal Anže Prostor. A veselje domačih hokejistov ob vodstvu je trajalo pičlih sedem sekund, ko je Hrvaška z golom Matije Stubičarja ponovno izenačila rezultat. Izgubo elana slovenskih hokejistov, ki je zaznamoval začetek zadnje tretjine, so gosti kaznovali z golom Toma Trstenjaka in prevzemom vodstva 4:3. Mladi risi se kljub temu niso predali, saj je v 57. minuti Tim Ivančevič hrvaško mrežo zatresel še četrtič v tem večeru in tako postavil tudi končni izid srečanja.

Slovenija U16 – Hrvaška U18  4:4 (0:1,0:1,4:2)

0:1 – 7:11 Šutevski (Mikić, Kos)
0:2 – 39:08 Ličina (Čižmadija)
1:2 – 41:29 Bohinc (Predan, Prostor)
2:2 – 42:19 Brun Rauh (Jenko)
3:2 – 43:04 Prostor (Bernard)
3:3 – 43:11 Stubičar (Trstenjak)
3:4 – 48:22 Trstenjak
4:4 – 56:39 Ivančevič (Jenko, Brun Rauh)

Streli: SLO 36 (7/12/17), CRO 30 (11/10/9)