V prvi tretjini so si hokejisti Olimpije pripravili več priložnosti, zadeli tudi vratnico, za zadetek pa so bili premalo natančni. So pa gostje uspeli izkoristiti svoj prvi ”power-play” na tekmi, ko je vsega 31 sekund pred prvim piskom sirene Aleša Silo premagal Jonathan D’Aversa. Tudi v drugem delu igre so si zeleno-beli pripravili več strelov na nasprotnikova vrata, tokrat pa so bili bolj natančni. Najprej je na 1:1 po samostojni akciji izenačil Andrej Hebar. Dornbirn je do novega vodstva prišel prek nekdanjega Zmaja Chrisa D’Alviseja, v 35. minuti pa je za novo izenačenje poskrbel Ken Ograjenšek.

V zadnji tretjini se je igra razživela, vendar pa so navijači namesto domačega juriša na izenačenje videli strelske vaje nasprotnikov. Po vsega 35 sekundah je na 2:3 povišal James Arniel. Gostje so nato zabili še dva zadetka, med strelce sta se vpisala Jonathan D’Aversa in Luciano Aquino. Poraz je v 57. minuti oblažil Žiga Grahut.

HDD Olimpija : Dornbirn 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Strelci: 0:1 D`Aversa (Aquino, Arniel, 20., PP1), 1:1 Hebar (21.), 1:2 D`Alvise (Arniel, 28.), 2:2 Ograjenšek (Koblar, Groznik, 35.) , 2:3 Arniel (Grabher-Maier, 41.), 2:4 D`Aversa (Jarrett, 43.), 2:5 Aquino (53.), 3:5 Grahut (Pešut, 57.)