Hokejisti Playboy Slavije so v nedeljo s 3:1 ugnali Kitzbühel, pred domačimi navijači so bili uspešni tudi Celjani. SIJ Acroni Jesenice so doma tesno izgubile z Lustenauom. Triglav Kranj je s 6:3 odpravil HKMK Bled.

Playboy Slavija : Kitzbühel 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Zalog, Ledena dvorana, gledalcev 110, sodniki Fajdiga, Čertanc, Miklič.

Strelci: 0:1 Sacchetti (Dolnik, 12.), 1:1 Gorše (Humar, 28.), 2:1 Zdešar (Snoj, Oberstar, 38., PP2), 3:1 Snoj (Orehek, Zdešar, 53.)

Kazenske minute: Slavija 8, Kitzbühel 16.

V prvi tretjini so edini zadetek dosegli gostje, ki so bili natančni v 12. minuti. Drugi del igre je bil v znamenju Slavije, v 28. minuti je izenačil Enes Gorše, deset minut zatem pa so domači izkoristili prednost dveh igralcev več na ledu, za vodstvo je poskrbel Jaka Zdešar. V 53. minuti je končni rezultat srečanja postavil Črt Snoj.

Hokejistom slavije je dobro kazalo, na koncu pa se ni izšlo (foto: HK Slavija)

SIJ Acroni Jesenice : Lustenau 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev 800, sodniki Zrnič, Lešnjak, Zgonc.

Strelci: 1:0 Pem (Zupančič, Berlisk, 2.), 1:1 Barney (Zorec, Widmaier, 9.), 1:2 Wilfan (Siksnis, Saarinen, 28.), 2:2 Berlisk (Pesjak, 33., PP2), 2:3 Wilfan (Oraze, Saarinen, 40., PP1)

Kazenske minute: Jesenice 10, Lustenau 16.

Železarji so po sobotni zmagi napadali ponoven uspeh, a na koncu ostali praznik rok. Začetek je bil dober, Nik Pem je železarje povedel v vodstvo že v drugi minuti igre. Sedem minut zatem je sledilo izenačenje, gostje pa so povedli v 28. minuti igre. Jesenice so nato imele dva igralca več na ledu, Nejc Berlisk je poskrbel za izenačenje. Ko je že kazalo, da se bo druga tretjina končala z rezultatom 2:2, pa je Maximilian Wilfan vsega tri sekunde pred piskom sirene povedel ekipo v vodstvo. Na koncu je bil to tudi končni rezultat srečanja.

150208_Jesenice-Lustenau_DC1

HK Celje : Kapfenberg 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Celje, Dvorana v Mestnem parku, gledalcev 150, sodniki B. Lešnjak, Černe, Turk.

Strelci: 0:1 Titze (Schiechl, Trost, 2.), 1:1 Hafner (Uduč, 16.), 2:1 Nemeček (Manfreda, Mercina, 16.), 2:2 Winzig (Pirmann, Schonaklener, 20.), 3:2 Ogrizek (Kastelic, 29., SH1), 3:3 Polata (Pirmann, 55., PP1), 4:3 Ogrizek (Kuzman, Uduč, 60., PP1), 5:3 Jezovšek (Kuzman, Koštomaj, 60., EN)

Kazenske minute: Celje 18, Kapfenberg 18 + 10 (Loibnegger)

V Celju je bila napeta tekma, prvi so povedli gostje, nato je sledil preobrat, za katerega sta poskrbela Tomo Hafner in Niko Nemeček. Sledilo je novo izenačenje in novo vodstvo domačih, tokrat je bil natančen Aljaž Ogrizek. V zadnjem delu igre je Kapfenberg še drugič izenačil, Celje pa je v zadnji minuti doseglo še dva gola in se veselilo zmage.

DSC_5721

HKMK Bled : Triglav Kranj 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Bled, Ledena dvorana, gledalcev 75, sodniki Jeram, Bergant, Rojko.

Strelci: 1:0 Pazlar (Kovačec, Te. Burazin, 5., PP1), 1:1 Markelj (10.), 2:1 Kaimel (Novak, Vodnjov, 19.), 2:2 Čimžar (Markelj, Grošelj, 23.), 2:3 Kalan (Markelj, Čimžar, 39., PP2), 2:4 Kalan (49., PP1), 3:4 Ta. Burazin (Novak, Vodnjov, 51., PP1), 3:5 Kalan (Grošelj, Čimžar, 56.), 3:6 Kalan (58.)

Kazenske minute: Bled 16, Triglav 14.

V slovenskem obračunu je prva tretjina pripadla Blejcev, v drugem delu igre pa so Kranjčani z dvema goloma prišli do preobrata. V zadnji tretjini se je domačim uspelo približati še na zadetek, vendar pa je pri Triglavu blestel Luka Kalan, ki je v tem delu igre dosegel kar tri gole. Na koncu so Kranjčani zmagali s 6:3.