V soboto se je v ligi INL ekipa SIJ Acroni Jesenice s 5:3 veselila zmage proti Zell am Seeju. HK Celje je v gosteh s 4:3 ugnalo HKMK Bled. Playboy Slavija je doma ugnala Triglav Kranj.

SIJ Acroni Jesenice : EK Zell am See 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Jesenice, dvorana Podmežakla. Gledalcev: 750. Sodniki: Lešnjak B., Lešnjak A., Miklič.

Strelci: 0:1 Vlcek (Stichauner, Dinhopel, 12.), 1:1 Sodja (Ejup, 16.), 2:1 Tošič (Sefič, Erman, 20.), 3:1 Pem (Zupančič, 23.), 4:1 Pesjak (Berlisk, 37.), 4:2 Wilfan (Rataj, Schluderbacher, 46., PP1), 4:3 Herzog (Rataj, 47.), 5:3 Sodja (Pesjak, Pem, 55.)

Kazenske minute: Jesenice 12, Zell am See 0.

Železarji, ki jih je na klopi prvič vodil Nik Zupančič, so se v 12. minuti znašli v zaostanku, a še do konca prvega dela igre prišlo do preobrata, natančna sta bila Urban Sodja in Luka Tošič. V drugi tretjini so Jesenice z dvema goloma (Nik Pem in Miha Pesjak) obogatili prednost, gostje pa so se v zadnjem delu igre v 47. minuti približali le na gol zaostanka. Pet minut pred koncem srečanja je Sodja postavil končni rezultat srečanja.

ZupancicNik_DC

Nik Zupančič je na klopi Jesenice začel z zmago.

HKMK Bled : HK Celje 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Bled, Ledena dvorana, sodniki Kamšek, Bergant, Bohinc.

Strelci: 1:0 Vodnjov (Pazlar, Novak, 6., PP1), 1:1 Ogrizek (Grahut, Hafner, 8.), 1:2 Ograjenšek (Jezovšek, Mercina, 18.), 1:3 Ogrizek (Hafner, 27.), 2:3 Pazlar (Sebjanič, Ulamec, 46.), 2:4 Ribič (Hafner, 53.), 3:4 Ta. Burazin (Novak, Vodnjov, 55., PP1)

Kazenske minute: Bled 11 + 20 (Zajšek), Celje 19 + 20 (Klavžar).

Blejci so ob igralcu več prišli do vodstva v šesti minuti, ko se je med strelce vpisal Jernej Vodnjov. Gostje so v prvi tretjini odgovorili z dvema goloma (Aljaž Ogrizek, Tim Ograjenšek), v drugem delu igre pa je Ogrizek povišal prednost na 3:1. V zadnji tretjini so domači najprej znova prišli na gol zaostanka, Aljaž Ribič pa je Celju prinesel dva zadetka prednosti. Tadej Burazin je ob igralcu več naredil tekmo znova zanimivo, vendar pa Bled na koncu ni uspel priti do izenačenja.

Playboy Slavija : Triglav Kranj 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Zalog, Ledena dvorana, gledalcev 115, sodniki Fajdiga, Mali, Zgonc.

Strelci: 0:1 Grošelj (Čimžar, 7.), 1:1 Dovič (Zdešar, 10.), 2:1 Zdešar (Snoj, 21.), 3:1 Humar (Zdešar, 30., SH1), 3:2 Grošelj (Kalan, Čimžar, 30., PP1), 4:2 Zdešar (Snoj, Oberstar, 43.), 5:2 Zdešar (Snoj, Ščap, 47., PP2), 6:2 Peterca (Krivec, Humar, 51., PP1), 6:3 Kalan (Čimžar, Markelj, 56.)

Kazenske minute: Slavija 14, Triglav 12.

V Zalogu so gostje dosegli prvi zadetek na tekmi, nato pa so pobudo prevzeli hokejisti Slavije, ki so sicer po dveh tretjinah vodili le z golom razlike. V zadnjem delu igre pa so dosegli kar tri zaporedne zadetke in si priigrali prednost, ki jo Triglav ni uspel več ujeti. Jaka Zdešar je za domače dosegel hat-trick.