V torek so bile odigrane tri tekme v ligi INL in ena v državnem prvenstvu. V zadnjem je HKMK Bled v gosteh ugnal Playboy Slavijo (6:4). Triglav Kranj je bil v gosteh boljši od Kitzbühela, SIJ Acroni Jesenice pa so v Zell am Seeju prišle do točke.

Playboy Slavija : HKMK Bled 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
Zalog, Dvorana v Zalogu, gledalcev 150, sodniki B. Lešnjak, Hoffman, A. Lešnjak.

Strelci: 0:1 Ta. Burazin (Kaimel, Zor, 11., PP1), 0:2 Te. Burazin (Pogačnik, Zajšek, 12.), 1:2 Peterca (Zagorc Pilko, Snoj, 16.), 2:2 Šimunovič (Snoj, Truden, 27.), 2:3 Ulamec (Mašič, 34.), 3:3 Prusnik (Snoj, Čampa, 42., PP2), 3:4 Te. Burazin (46.), 4:4 Snoj (Sotlar, Prusnik, 48.), 4:5 Ulamec (58.), 4:6 Kaimel (Te. Burazin)

Kazenske minute: Slavija 10, Bled 16 + 10 (Pelko)

V Zalogu sta se pomerili domača Playboy Slavija in HKMK Bled, zmaga pa je odšla na Gorenjsko. Blejci so srečanje bolje začeli in prek Tadeja in Tevža Burazina povedli z 2:0. Sledil je odgovor Slavije. Na 1:2 je znižal Rok Peterca, za izenačenje je poskrbel Luka Šimunovič. Gostje so nato še dvakrat povedli z zadetkom razlike, a so domači obakrat izenačili. Nekaj več kot dve minuti pred koncem pa je Luka Ulamec zadel za novo vodstvo Bleda. Slavija je do izenačenja skušala priti tudi brez vratarja in s šestim igralcev na ledu, a se ji ni izteklo po željah, saj je Klemen Kaimel zadel prazna vrata.

Kitzbühel : Triglav Kranj 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Feldkirch, Vorarlberghalle, gledalcev 700, sodniki Strasser, Reichhold, Seewald.

Strelci: 1:0 Echtler (Ivanov, Ullrich, 1.), 1:1 Terlikar (3.), 1:2 Zupan (Terlikar, Škrjanec, 21.), 1:3 Hočevar (Terlikar, Ahačič, 30., SH1), 2:3 Steiner (Hochfilzer, Saccheti, 40.), 3:3 Hochfilzer (Saccheti, 45.), 3:4 Hočevar (Škrjanec, Terlikar, 51.)

Kazenske minute: Kitzbühel 10, Triglav 12 + 10 (Markelj).

Obračun se za Kranjčane ni začel najbolje, saj so domači zadeli po vsega 32 sekundah igre. Izenačenje je prišlo hitro, Anže Terlikar je potreboval le nekaj več kot minuto in pol, da je bilo na semaforju 1:1. V drugi tretjini je Triglav z zadetkoma Žana Zupana in Nejca Hočevarja povedel s 3:1, v 45. minuti pa je prišlo do izenačenja. Zmagoviti zadetek je dosegel v 51. minuti Hočevar. Terlikar je ob goli podal pri vseh preostalih zadetkih Triglava.

Jes-ZellamSee_DC

Zell am See : SIJ Acroni Jesenice 7:6 (2:1, 2:4, 2:1, 1:0) – po podaljšku
Zell am See, Ledena dvorana, gledalcev 2.412, sodniki Stolc, Angerer, Bartl.

Strelci: 1:0 Wilfan (Stichauner, Rataj, 8.), 1:1 Ejup (Manfreda, Remar, 11., PP1), 2:1 Vlcek (Dinhopel, 14., PP1), 2:2 Rajsar (Ejup, Manfreda, 21.), 2:3 Erman (Ejup, 27., PP1), 2:4 Židan (Lahajnar, Rakovič, 28.), 3:4 Stefan (Vala, 36., SH2), 3:5 Stan (Brus, 37., PP2), 4:5 Wurzer (Vlcek, 40.), 4:6 Remar (53., SH1), 5:6 Scherentaner (Uhl, 57., PP1), 6:6 Wilfan (Rataj, Vala, 57.), 7:6 Vala (Rataj, 62., PP1)

Kazenske minute: Zell am See 16, Jesenice 16 + 10 (Trkulja)

Obračun v Zell am Seeju je bil napet, domači so povedli, nato pa sta obe ekipi dosegli še po en zadetek ob igralcu več, za Jesenice se je med strelce vpisal Damir Ejup. V drugem delu igre so železarji najprej izenačili (Sašo Rajsar), nato pa prek Matevža Ermana in Andreja Židana povedli z dvema goloma prednosti (4:2). Druga tretjina se je končala z zadetkom prednosti za Jesenice (5:4), peti zadetek je dosegel Jure Stan. V zadnjem delu igre so železarji znova prišli na +2 (6:4), Zell am Seeju pa je do konca rednega dela uspelo izenačiti in izsiliti podaljšek. Tega je z golom odločil Petr Vala.