V 18. krogu Slohokej lige ni bilo večjih presenečenj. Vodilna trojica je vpisala nove tri točke. Maribor in Triglav sta slavila doma, Partizan tesno na Jesenicah. Blejci po kazenskih strelih boljši od Slavije.

HD mladi Jesenice – HK Partizan 4:5 (1:0, 0:2, 3:3)
HK Triglav – HK Olimpija 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HDK Stavbar Maribor – KHL Mladost 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
HDD Bled – HK Slavija 4:3 PS (2:2, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

V najzanimivejšem srečanju kroga so 4. uvrščeni Jeseničani gostili 2. Partizan. Mladi železarji so bolje pričeli in že v 2. minuti izkoristili prvo prednost igralca več. Po lepem driblingu je zadel Miha Brus. Druga tretjina je pripadla Beograjčanom, ki so z zadetkoma Pavla Ogrizovića in Žige Sveteta prišli do prednosti. V zadnji tretjini so domači hitro izenačili prek Matica Zajška. V 46. minuti so črno-beli potrebovali 40 sekund, da so ušli na +2. Vendar se domači niso predali in minuto pred koncem znova ujeli Beograjčane. Vse je kazalo, da bo zmagovalca odločil podaljšek, ko je 12. sekund pred koncem Pavel Popravko ustrelil od daleč in presenetil domačega vratarja ter poskrbel, da so črno-beli iz Jesenic odnesli poln plen.

Izključitve:
HD mladi Jesenice: 2 + 10 (Zajšek) (12, 0, 0)
HK Partizan: 8 (2, 4, 2)

Streli na vrata:
HD mladi Jesenice: 33
HK Partizan: 29
.

Kranjski orli od konca oktobra ne poznajo poraza. Tokrat so se, v domači dvorani, maščevali zmajčkom, ki so jih v Tivoliju premagali kot zadnji. Kranjčani so dvakrat povedli a so jih Ljubljančani obakrat uspeli ujeti. Zmagovalca so odločili v prvem delu zadnje tretjine, ko sta Anže Gogala in Jernej Vodnjov v dobrih dveh minutah izkoristili dve napaki gostujoče zadnje vrste za končnih 4:2.

.

Vodilni lisjaki so Zagrebčanom vrnili za poraz na zadnjem medsebojnem obračunu. Prvih 20. minut so bili boljši nasprotnik in si priigrali prednost dveh zadetkov. Ko so v 24. minuti zadeli še tretjič, je kazalo, da jih čaka lahko delo. Vendar se mamuti s tem niso strinjali. Prevzeli so pobudo ter v 37. minuti zasluženo izenačili. Zadnja tretjina je ponovno pripadla domačim. Martin Potočnik je v 51. minuti poskrbel za novo vodstvo Mariborčanov. Zmago lisjakov je, z zadetkom v prazno mrežo, v 59. minuti le še potrdil Davor Rakanovič.

5:3 SMB Rakanovič (Žemva; 59.)/EN

HDK Stavbar Maribor: 14 + 10 (Ahmetovič) (0, 16, 8)
KHL Mladost: 10 (2, 2, 6)

HDK Stavbar Maribor: 35 (13, 12, 10)
KHL Mladost: 33 (8, 16, 9)
.

Obračun dna lestvice na Bledu je bil razburljiv in napet vse do konca. Gledalci so vse zadetke videli v prvi polovici rednega dela nato pa sta bila vselej na mestu Haris Bečirbegović in Žiga Antonič. V prvi tretjini so oboji dosegli po dva zadetka, za Bled sta v polno zadela Tevž Burazin in Oskar Grah, za Slavijo pa Luka Šimunovič in Rok Snoj. Šimunovič je v 26. minuti dosegel še svoj drugi gol na tekmi, rezultat rednega dela pa je 3 minute kasneje postavil Nejc Korpar. Tudi v podaljšku se mreži nista zatresli zato so zmagovalca odločili kazenski streli. V njih je še drugo točko domačim racmanom prinesel Georgy Pogodin Alexeev.