V soboto je bil v ligi INL odigran sedmi krog drugega dela. Triglav Kranj je v gosteh ugnal Team Jesenice, Playboy Slavija pa je bila doma boljša od Bleda. Visok poraz Celja.

Team Jesenice : Triglav Kranj 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Strelci: 1:0 Bizalj (Lahajnar, Podrekar, 2.), 1:1 Logar (Čimžar, Hočevar, 6., PP1), 1:2 Čimžar (Vodnjov, 9., PP1), 2:2 Remar (Berliks, Dolinšek, 23., PP1), 2:3 Ješe (Novak, Pugelj, 32.), 3:3 Manfreda (Zupančič, 51.), 3:4 Markelj (Vodnjov, Čimžar, 55., PP1)

Na Jesenicah sta se pomerili moštvi, ki se še vedno borita za uvrstitev v končnico. Na lestvici bolje kaže Jesenicam, ki imajo še naprej možnost neposrednega preboja med osem najboljših, vendar pa so s tokratnim porazom to nekoliko pokvarile. Bolje so začeli Železarji, ki so do vostva prišli v drugi minuti, ko je v polno zadel Peter Bizalj. Sledila sta zaporedna prekrška Jake Podrekarja, obakrat pa so bili ob igralcu več uspešni gostje. Najprej je Jureta Pavliča premagal Luka Logar, nato pa še Tadej Čimžar. V drugi tretjini so z golom v ”power-playju” odgovorili Jeseničani, natančen je bil Aleš Remar. V 32. minuti je Triglav prišel do novega vodstva, tokrat je bil uspešen Miha Ješe. Jesenice so v 51. minuti prišle še do drugega izenačenja na tekmi, ko se je med strelce vpisal Marjan Manfreda. A Triglav je nato šest minut pred piskom sirene izkoristil še tretji ”power-play”, gol je dosegel Jan Markelj, to pa je bil tudi odločilni zadetek na tekmi.

Playboy Slavija : HK MK Bled 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)

Strelci: 1:0 Šimunovič (Sotlar, Gorše, 5.), 2:0 Šimunovič (Gorše, Humar, 12.), 3:0 Jančar (Peterca, Snoj, 14.), 4:0 Dovič (Jančar, Sotlar, 19.), 5:0 Šimunovič (Humar, Gorše, 21.), 6:0 Režek (Prusnik, Kar, 23.), 6:1 Ulamec (Potočnik, 33.), 7:1 Sotlar (Zagorc Pilko, Dovič, 56.)

Slavija je pred domačimi navijači proti Bledu od začetka do konca narekovala ritem igre in se veselila zaslužene zmage. Dovolj visoko razliko je ustvarila že v prvi tretjini, ko je mrežo nasprotnika zatresla štirikrat, dvakrat je bil natančen Luka Šimunovič, po enkrat pa Matic Jančar in Anže Dovič. V 21. minuti je Šimunovič dosegel ”hat-trick”, Gregor Režek pa je zatem poskrbel, da je bilo na semaforju že 6:0. V 33. minuti je Luka Ulamec dosegel prvi gol za Bled, končni rezultat tekme pa je v 56. minuti postavil Jure Sotlar.

HK Celje : Feldkirch 1:11 (0:6, 1:3, 0:2)

Strelci: 0:1 Tomasek (Winzig, Müller, 4.), 0:2 Winzig (Draschkowitz, Abaev, 7.), 0:3 Abaev (Draschkowitz, 9.), 0:4 Schennach (Abaev, Grabher Meyer, 12.), 0:5 Essman (Breuss, Draschkowitz, 19.), 0:6 Tomasek (Winzig, Draschowitz, 20.), 1:6 Manfreda (Ograjenšek, 21.), 1:7 Abaev (Grabher Meyer, Scheiber, 23.), 1:8 Riener (Winzig, Romanenko, 38., PP1), 1:9 Scheiber (Maier, Novak, 39.), 1:10 Schennach (Scheiber, Grabher Meyer, 47.), 1:11 Grabher Meyer (Scheiber, Schennach, 59.)

Hokejisti iz knežjega mesta so doma doživeli visok poraz, Feldkirch jim je v mrežo zabil kar enajst golov. Že v prvi tretjini ni kazalo nič dobrega, saj so gostje dosegli šest golov. V 21. minuti je edini zadetek za Celje dosegel Rok Manfreda.