Hokejisti Playboy Slavije so v nedeljo pred domačimi navijači s 4:1 ugnali Kitzbühel. Celje je proti Zell am Seeju izgubil po izvajanju kazenskih strelov. HDD Jesenice so izgubile s tesnih 0:1, Triglav iz Kranja je izgubil z 1:4, Bled pa z 0:4.

Playboy Slavija : Kitzbühel 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Zalog – Ledena Dvorana, gledalcev 120, sodniki Aleš Fajdiga, Aleš Lešnjak in Tilen Pahor

Strelci: 1:0 Č. Snoj (Zagorc Pilko, 14.), 2:0 Peterca (Dovič, Gorše, 16.), 2:1 Lenes (Magovac, 19.), 3:1 Gorše (Oberstar, Dovič, 23.), 4:1 Peterca (Gorše, 54.)

Kazenske minute: Slavija 10, Kitzbühel 10

Hokejisti Slavije so v ligi INL prišli do svoje druge zmage. V prvi tretjini so bili prepričljivo boljši nasprotnik, do vodstva pa so prišli v 14. minuti, ko je bil natančen Črt Snoj. Nekaj manj kot dve minuti zatem je bilo na semaforju 2:0, zadel pa je Rok Peterca. Gostje so do piska prve sirene uspeli rezultat znižati, Mitjo Korena je premagal Peter Lenes. Hitro na začetku drugega dela igre je Enes Gorše, ki je ob zadetku še dvakrat podal, povišal prednost na 3:1. Končni rezultat tekme je v 54. minuti postavil Rok Peterca.

Bregenzerwald : HDD Jesenice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Dornbirn, gledalcev 420, sodniki Roland Altersberger, Patrick Kalb in Emanuel König.

Strelci: 1:0 Frahmer (Ban, 10., PP1)

Kazenske minute: Bregenzerwald 6,  HDD Jesenice 10

Obračun med Bregenzerwaldom in Jesenicami sta zaznamovala oba vratarja, domači Oskar Östlund in gostujoči Jure Pavlič, ki sta odlično opravila svoje delo, saj se je obračun končal z nogometnih 1:0 v korist domače zasedbe. Ta je do edinega zadetka prišla v 10. minuti, ko je prednost igralca več na led izkoristil Niclas Frahmer. Železarji so nato krenili po izenačenje, v zadnjem delu imeli kar 20 strelov, vendar pa igralci strelsko niso bili razpoloženi, saj niso uspeli zatresti domače mreže.

PavlicJure_DC

Jure Pavlič je prejel le en zadetek, vseeno so Jesenice izgubile.

Triglav Kranj : Kapfenberg 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Kranj – Arena Zlato Polje, gledalcev 120, sodniki David Kamšek, Robert Bohinc in Gregor Markizeti.

Strelci: 0:1 Winzig (Stühlinger, 10.), 0:2 Stühlinger (Jachym, 12., PP1), 1:2 Pugelj (Lampič, 17.), 1:3 Schonaklener (Winzig, Stühlinger, 57.), 1:4 Natter (Pirmann, 60., EN)

Kazenske minute: Triglav Kranj 14, Kapfenberg 10

Hokejisti Triglava iz Kranja so imeli proti tekmecem iz Kapfenberga za odtenek več priložnosti, vendar ostali na koncu praznih rok. Gostje so v prvi tretjini povedli v 10. minuti, dve minuti zatem pa ob igralcu več povišali prednost. Orli so odgovorili v 17. minuti, ko je na 1:2 znižal Julijan Pugelj. V drugem delu igre sta mreži ostali nedotaknjeni, v zadnjem pa so Kranjčani krenili po izenačenje. Do tega jim ni uspelo priti, v 57. minuti je na 3:1 povišal Patrick Schonaklener, v zadnji minuti pa je Daniel Natter zatresel še prazno mrežo domače ekipe.

Feldkirch : HKMK Bled 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Feldkirch, gledalcev 717, sodniki Gerald Podlesnik, Gernot Kucher in Maximilian Moisi.

Strelci: 1:0 Maier (Breuss, 2.), 2:0 Hampl (Breuss, Maier, 13., PP1), 3:0 Stanley (Draschkowitz, Novak, 29.), 4:0 Ondrej Hampl (Riener, Breuss, 42.)

Kazenske minute: Feldkirch 16 + 10 (Lindner), HKMK Bled 8

Blejci so na gostovanju hitro prejeli zadetek, po minuti in pol je njihovo mrežo zatresel Patrick Maier. Domači hokejisti so do vodstva 2:0 prišli v 13. minuti ob igralcu več na ledu, natančen je bil Ondrej Hampl. V drugi tretjini so gledalci videli en zadetek, na 3:0 je povišal Dylan Stanley. V zadnjem delu igre so Blejci prejeli še ćetrti zadetek, natančen je bil Hampl.

Celje : Zell am See 3:4 (0:1, 1:1, 2:1, 0:0) – po kaz. strelih
Celje, sodniki Robert Jeram, Gregor Rojko in Boštjan Turk.

Strelci: 0:1 Vala (Vlcek, 16., PP1), 1:1 Jezovšek (28., PS), 1:2 Stichauner (Wilfan, 33.), 2:2 Ogrizek (Nadveznik, 48.), 3:2 Hafner (Ograjenšek, Jezovšek, 55.), 3:3 Rataj (Vala, 60.), 3:4 Wilfan (PS)

Kazenske minute: Celje 18 + 20 (Nemeček) + 20 (Jezovšek), Zell am See 21 + 20 (Schernthaner)

V Celju so bolje začeli gostje, ki so v 16. minuti uspeli izkoristiti igralca več na ledu, med strelce se je vpisal Petr Vala. V drugi tretjini je Žan Jezovšek izkoristil kazenski strel, vseeno pa so gostje v 33. minuti uspeli priti do novega vodstva. V zadnji tretjini so hokejisti iz knežjega mesta najprej izenačili, za to je poskrbel Aljaž Ogrizek, izkušeni Tomo Hafner pa je zadel za prvo vodstvo na tekmi. Ko je že kazalo, da bo zmaga ostala doma že po rednem delu, je le 30 sekund pred piskom sirene zadel Igor Rataj in izsilil podaljšek. V tem ni bilo zadetka, so pa imeli pri izvajanju kazenskih strelov več sreče gostje.