Ekipa Playboy Slavija je na gostovanju pri Kapfenbergu izgubila s 6:5, odločilna zadetka je prejela v zadnji tretjini. SIJ Acroni Jesenice so doma izgubile po podaljšku. Za gol je bil prekratek tudi Triglav iz Kranja (3:4). Ekipa Celja je v Feldkirchu izgubila s 3:11.

Kapfenberg : Playboy Slavija 6:5 (1:2, 3:3, 2:0)
Kapfenberg, Športni center, gledalcev 300, sodniki Podlesnik, Angerer, Durchner.

Strelci: 0:1 Truden (Zdešar, Oberstar, 1.), 1:1 Schiechl (Titze, 11.), 1:2 Humar (Gorše, Čampa, 16., PP1), 2:2 Orsagh (Pirmann, P. Winzig, 22.), 2:3 Peterca (Oberstar, Pepeonig, 22.), 2:4 Zdešar (Snoj, Truden, 23.), 2:5 Zdešar (24.), 3:5 P. Winzig (Orsagh, Pirmann, 25.), 4:5 Trost (Schiechl, Ofner, 35.),  5:5 Trost (Titze, 43.), 6:5 Orsagh (Pleta, P. Winzig, 48., PP1)

Kazenske minute: Kapfenberg 6 ,Playboy Slavija 14

Slavija je tekmo v gosteh začela odlično, po 22 sekundah jo je v vodstvo popeljal Nik Truden. Domači so nato prišli do izenačenja, v 16. minuti pa je ob igralcu več za drugo vodstvo na tekmi poskrbel Nik Humar. Domači so na začetku drugega dela prišli do novega izenačenja, ki ni trajal dolgo, le 22 sekund so potrebovali Playboyi, da so znova povedli. Natančen je bil Rok Peterca. To so bile minute gostujoče ekipe, Jaka Zdešar je v 52 sekundah kar dvakrat zatresel mrežo nasprotnikov, Slavija pa je vodila s 5:2. Kapfenberg se ni predal in še pred iztekom drugega dela igre prišel na gol zaostanka. V zadnjem delu so železarji z dvema goloma prišli do preobrata in zmage s 6:5.

SIJ Acroni Jesenice : Lustenau 5:6 (0:1, 1:1, 3:4, 0:1) – po podaljšku
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev 600, sodniki Fajdiga, Lešnjak, Mali.

Strelci: 1:0 Sodja (Rakovič, 12.), 2:0 Remar (Rajsar, 31.), 2:1 Siksnis (Oraze, Slivnik, 37., PP1), 3:1 Erman (Rajsar, Manfreda, 42., PP1), 3:2 Siksnis (Wilfan, Saarinen, 43., PP1), 3:3 Oraze (Wilfan, Slivnik, 44., PP1), 4:3 Erman (Manfreda, Tošič, 51.), 4:4 Siksnis (Slivnik, Saarinen, 54.), 4:5 Siksnis (Wilfan, 55.), 5:5 Brus (Zupančič, Ejup, 58.), 5:6 Barney (Slivnik, Auer, 63.)

Kazenske minute: Jesenice 12, Lustenau 12

Navijači v Podmežakli so videli festival zadetkov, ki pa se ni končal po željah domačinov. Prva tretjina ni nakazovala, da bo na koncu padlo 11 golov. Edini zadetek je namreč v 12. minuti dosegel Urban Sodja.  V drugem delu igre so železarji povišali prednost na 2:0, med strelce se je vpisal Aleš Remar, v 38. minuti pa je prišlo do znižanja rezultata. V zadnji tretjini so Jesenice pobegnile na +2, ob igralcu več je bil natančen Matevž Erman. A tudi gostje so nato odgovorili v power-playju in v 44. minuti je bil rezultat izenačen (3:3). Sledil je drugi gol Ermana na tekmi, Andris Siksnis pa je z dvema goloma poskrbel za preobrat (5:4). Minuto in 16 sekund pred piskom sirene je podaljšek izsilil Brus.  V podaljšku je zmagovalca odločil Scott Barney.

IMGL6607

Triglav Kranj : Zell am See 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Kranj, Dvorana Zlato polje, gledalcev 120, sodniki B. Lešnjak, Rojko, Turk.

Strelci: 1:0 Čimžar (Grošelj, Kalan, 11.), 1:1 Wilfan (Stichauner, 12.), 1:2 Tschernutter (Dinhopel, 18., SH1), 1:3 Schernthaner (Wilfan, Stefan, 43., PP2), 2:3 Hočevar (Zupan, Ahačič, 46.), 3:3 Zupan (Ahačič, 50., SH1), 3:$ Rataj (Wilfan, Stichauner, 50.)

Kazenske minute: Triglav 21 + 10 (Škrjanec) + 20 (Logar) , Zell am See 20 + 25 (Frank)

V prvi tretjini so orli v 11. minuti prišli prek Tadeja Čimžarja do vodstva, a je gostom nato uspelo priti do preobrata, drugi gol na tekmi so dosegli ob igralcu manj na ledu. V drugem delu igre gledalci niso videli zadetkov, so pa videli ogromno število kazenskih minut. V zadnji tretjini je Zell am See povedel za dva zadetka prednosti, Triglav se je podal po izenačenje, do tega pa prišel v 50. minuti. Natančna sta bila Nejc Hočevar in ob igralcu manj Žan Zupan. Izenačenje ni trajalo dolgo časa, le 41 sekund, ko je za goste zadel Igor Rataj, kar se je izkazalo za odločilni gol na tekmi.

Feldkirch : HK Celje 11:3 (3:1, 5:1, 3:1)
Feldkirch, Vorarlberghalle, gledalcev 724, sodniki Strasser, König, Mutz.

Strelci: 1:0 Hampl (Lindner, Stanley, 6.), 1:1 Ogrizek (Ramšak, 8.), 2:1 Stanley (Novak, Draschkowitz, 11.), 3:1 Breuss (Sticha, Bock, 14.), 4:1 Novak (Stanley, Draschkowitz, 25.), 5:1 Novak (Stanley, Harand, 25.), 6:1 Maier (Fekete, Riener, 36.), 7:1 Draschkowitz (Koczera, Hampl, 36.), 8:1 Essmann (Bock, 38.), 8:2 Nemeček (Manfreda, 39.), 8:3 Ogrizek (Čuvan, 47.), 9:3 Essmann (Breuss, Scholz, 50.), Lindner (Hampl, Fekete, 52.), 11:3 Nedorost (Scholz, Maier, 52.)

Kazenske minute: Feldkirch 0, HK Celje 6

Hokejisti Celja so bili v Feldkirchu daleč od presenečenja, prvo in zadnjo tretjino so izgubili z 1:3, drugo pa z 1:5. Za Celjane je dva gola dosegel Aljaž Ogrizek, preostalega pa Niko Nemeček. Domači igralci niso v 60 minutah naredili niti enega prekrška.

HKMK Bled : Bregenzerwald 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Bled, Ledena dvorana, gledalcev 110, sodniki Škofic, Čamdžič, Črv.

Strelci: 0:1 Judex (Purkhard, Achermann, 2.), 0:2 Haidinger (Waldhauser, 15., PP1), 0:3 Wolf (Lundström, Östlund, 34.), 0:4 Schettina (Lins, 51.)

Kazenske minute: Bled 6, Bregenzerwald 0

Hokejisti Bleda so kot zadnji od slovenskih ekip stopili na ledeno ploskev, vendar jo tudi sami zapustili sklonjenih glav. Bregenzerwald je bil boljši nasprotnik. V prvi tretjini je dosegel dva gola, v drugi in tretji pa po enega.