26. marec 2016, Kranj –  Slovenska moška reprezentanca do 18 let, ki jo prihodnji mesec čaka udeležba na svetovnem prvenstvu Divizije I Skupine B v italijanskem Asiagu, je drevi na prijateljski tekmi proti izbrani vrsti Hrvaške U18 suvereno slavila s 5:0.

Naši mladi risi so srečanje začeli več kot odlično, saj so v prvih devetdesetih sekundah kar dvakrat poslali pak za hrbet hrvaškega čuvaja mreže. Gostom za vrnitev v igro ni pomagala niti številčna premoč v osmi minuti srečanja, medtem ko so slovenski hokejisti piko na “i” v prvi tretjini postavili še s tretjim zadetkom v mreži hrvaške reprezentance.

V nadaljevanju srečanja so slovenski hokejisti kar dvakrat imeli priložnost z igralcem več na ledu, vendar pa so četrti zadetek dosegli šele, ko so bile moči ponovno izenačene. Številčna premoč na ledu ni obrodila sadov niti hrvaškim hokejistom, ki so imeli kar dvakrat tovrstno priložnosti za zmanjšanje zaostanka.

Zadnji del obračuna je postregel še z enim slovenskim golom in dvema izključitvama v vrstah risov, česar pa gostje iz Zagreba ponovno niso zmogli vnovčiti.

O domači premoči zgovorno priča tudi razmerje v strelih, ki je bilo na koncu tekme 54:14. Slovenski gol sta, vsak polovico tekme, zaklenila Luka Sotlar in Žiga Kogovšek.

Slovenija – Hrvaška 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

1:0 – 0:44 Ban (Sodja)
2:0 – 1:25 Rajsar (Šturm, Brus)
3:0 – 17:43 Svetina (Sršen)
4:0 – 34:52 Kujavec (Kapel, Jugovic)
5:0 – 43:06 Vidic (Sever, Tišlar)

Streli: SLO 54 (15, 22, 17); CRO 14 (5, 4, 5)
Kazni: SLO 10 (2, 4, 4); CRO 4 (0, 4, 0)