V sredo je bil odigran 9. krog Slohokej lige članov. V reprizi lanskega finala je Partizan v Beogradu tesno premagal HK Olimpijo. Jeseničani so visoko premagali Mladost, Triglav boljši od Bleda. Obračun med mariborskim Stavbarjem in Slavijo je bil prestavljen zaradi udeležbe Štajercev na turnirju v Turkmenistanu.

HD mladi Jesenice
– KHL Mladost 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

HK Triglav – HDD Bled 5:4 (1:3, 3:0, 1:1)

HK Partizan – HK Olimpija 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

HDK Stavbar Maribor – HK Slavija – prestavljeno

Z visoko zmago so mladi železarji Zagrebčanom vrnili za poraz v 2. krogu.  Jeseničani so bili skozi celotno srečanje boljši nasprotnik. Obramba gostov je nalete zdržala  do 14. minute, ko je igralca več izkoristil Denis Rakovič.  Druga tretjina je prinesla še dve ploščici v mreži slovaškega vratarja  Jura Gašparoviča. Premagala sta ga Matic Zajšek in Jaka Podrekar. Ko je, v 46. minuti, še drugič zadel Rakovič je bil odpor rumenih dokončno zlomljen. V vrata je stopil mladi Ivan Štimac Rostiić in, do konca srečanje, tudi on prejel  4 zadetke.

HD mladi Jesenice – KHL Mladost 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Jesenice, Dvorana Podmežakla

Gledalcev:  140

Sodniki:  Rogač, Rakovič, Markizeti (vsi Slovenija)

KHL Mladost: 24 (7, 9, 8)

Kranjski hokejisti so proti Blejcem dosegli še svojo drugo zmago v sezoni. Gostje so domače šokirali že v 43. sekundi, ko je Jerneja Čerina premagal Rus Georgy  Pogodin – Alexeev. Po 15. minutah je kazalo, da bi Blejci lahko prišli do prve zmage v sezoni, saj so povedli že z 0:3. Vendar se s tem niso strinjali domači, ki so rezultat znižali le 13 sekund pred koncem prvega dela.  Preobrat se je nadaljeval v drugi tretjini, ko si bili Kranjčani precej boljši. Tim Jurajevčič in Miha Mulej sta poskrbela za izenačenje, nato pa je, v 35. minuti, Gašprer Jordan zadel za prednost domačih. V zadnji tretjini sta padla še dva zadetka. Najprej je za Blejce izenačil Rok Jakopič v 44. minuti. Dve in pol minuti kasneje pa je zmagoviti zadetek za Triglav dosegel Anže Ahačič.

HK Triglav – HDD Bled 5:4 (1:3, 3:0, 1.1)

Kranj, Ledena dvorana Zlato polje

Gledalcev: 60

Sodniki: Tominc, Lešnjak A., Rojko M. (vsi Slovenija)

Strelci:

0:1 BLE Pogodin – Alexeev (Jakopič; 1.)

0:2 BLE Burazin Ta. (10.)

0:3 BLE Burazin Te. (Brgant, Korpar; 16.)

Izključite:

HK Triglav: 21 + 2×10 (Markelj, Mulej) + 20 (Markelj) (4, 22, 35)

HDD Bled:  16 + 10 (Pogodin – Alexeev) (4, 8, 14)

HK Triglav: 35 (12, 15, 8)

HDD Bled:  23 (10, 8, 5)

V reprizi lanskega finala so branilci naslova iz Beograda še drugič v tednu dni premagali HK Olimpijo. Potem, ko so v Ljubljani zmagovalca odločili kazenski streli, so tokrat tesno slavili že po rednem delu. Gledalci v beograjski dvorani Pionir so vse zadetke videli v drugih dvajsetih minutah.  V 23. minuti so vodilni zadetek dosegli Ljubljančani. Prednost dveh igralcev več je izkoristil Luka Ščap. Minuto kasneje so zeleno-beli še enkrat premagali vratarja Partizana Ryana Klingensmitha, a je glavni sodnik Đorđe Fazekaš zadetek neupravičeno razveljavil zaradi premaknjenih vrat. V nadaljevanju tretjine so gostitelji preobrnili rezultat v svojo korist. V 28. minuti je prednost igralca več izkoristil Marko Kovačević. V 36. minuti pa je, za vodstvo domačih, Matica Boha premagal  Marko Prokić. V zaključku srečanja so Ljubljančani  5 minut imeli igralca več, a jim izenačujočega zadetka ni uspelo doseči.