12. december 2019, Minsk – Slovenska mlada reprezentanca do 20 let je na svojem tretjem obračunu svetovnega prvenstva Divizije I-A v beloruskem Minsku palice prekrižala s trenutno vodilno na prvenstvu, izbrano vrsto Latvije. Slednja je bila po šestdesetih minutah igre pretrd oreh za slovenske hokejiste, saj so baltski hokejisti na koncu slavili z 9:1.

Težave mladih risov proti trenutno prvim favoritom za uvrstitev med svetovno juniorsko elito so se začele že v uvodnih minutah tekme. Trije hitri zadetki v slovenski mreži, katerim so Latvijci v isti tretjini dodali še dva je predstavljalo težko ulovljivo prednost.

V drugi del so varovanci trenerja Lovra Bajca krenili bolje, saj so bili uspešnejši pri zaustavljanju nasprotnikov in njihovem onemogočanju, da pridejo do strela. Uspešno so tudi izkoristili prednost z igralcem več na ledu, ko je v 33. minuti latvijskega čuvaja mreže premagal Žan Primožič. A nasprotniki so hitro vrnili udarec in zadeli še šestič.

Zaključek srečanja je bil znova v znamenju latvijske strelske prevlade, ki so jo današnji nasprotniki mladih risov uspešno izkoristili še trikrat in z devetimi zadetki potrdili svojo kandidaturo za uvrstitev v najvišji kakovostni razred svetovnega mladinskega hokeja.

Jutri slovensko reprezentanco čaka obračun z domačini, reprezentanco Belorusije.

Slovenija – Latvija 1:9 (0:5,1:1,0:3)

0:1 – 00:48 Svanenbergs (Grinbergs, Bucenieks)
0:2 – 02:25 Sinegubovs (Fjodorovs, Svanenbergs) PP1
0:3 – 05:01 Jasunovs (Skrastins, Polcs)
0:4 – 08:50 Zabusovs (Prohorenkovs)
0:5 – 11:32 Svanenbergs (Grinbergs, Tumanovs)
1:5 – 32:30 Primožič (Mašič, Mežnar) PP1
1:6 – 36:39 Fjodorovs (Spilva, Osenieks)
1:7 – 50:05 Fjodorovs (Jasunovs, Sinegubovs)
1:8 – 50:47 Tumanovs (Grinbergs, Svanenbergs)