9. december 2019, Minsk – Slovenska mlada reprezentanca do 20 let je danes začela s tekmovanjem na svetovnem prvenstvu Divizije I-A v beloruskem Minsku. Na uvodnem obračunu so mladi risi palice prekrižali z izbrano vrsto Norveške, ki se izkazala za precej trd oreh in je po šestdesetih minutah igre tudi slavila.

Srečanje so bolje začeli vikingi, ki so povedli prvi, a so jih v nadaljevanju uvodnega dela naši mladi risi uspeli zadrževati ter so precej uspešno odbijali vse njihove poskuse pred golom Žige Kogovška. Na drugi strani ledene ploskve je bila norveška obramba prav tako uspešna, saj je bil strelski izkupiček Slovencev precej skromen.

Usodna za varovance selektorja Lovra Bajca je bila druga tretjina, ko so nasprotniki že v uvodnih minutah dosegli dva zadetka in se tako odmaknili na tri gole prednosti. Slovencem je v 33. minuti z zadetkom Lenarta Markuna uspelo znižati zaostanek, vendar strelsko razpoloženi Norvežani niso potrebovali dolgo za odgovor in ponovno prednost treh zadetkov. Slovenska izbrana vrsta je v 38. minuti še v drugo zadela z golom Matica Töröka. Tudi tokrat je bil norveški odgovor hiter in z dvojno mero.

Izkazalo se je, da je bil delni rezultat 6:2 po koncu druge tretjine tudi končni, saj, kljub strelsko precej poravnanih močeh na ledu, v zaključku tekme nismo več videli zadetka. Zaostanek iz drugega dela je bil za naše hokejiste prevelik in Norveška je na koncu slavila.

Naša izbrana vrsta nadaljuje tekmovanje jutri ob 10.30 po slovenskem času, ko bo njen nasprotnik reprezentanca Danske.

Norveška – Slovenija 6:2 (1:0,5:2,0:0)

1:0 – 04:30 Rodne (Finstad, Hafsmoe)
2:0 – 21:10 Finstad (Mikkelsen, Rodne)
3:0 – 23:10 Froberg (Hansen, Granath)
3:1 – 32:00 Markun (Jakupović, Sojer)
4:1 – 33:38 Finstad (Rodne, Thomassen)
4:2 – 37:06 Torok (Poklukar Bastarda, Vodlan)
5:2 – 38:22 Hermansson (Thomassen, Lokkeberg)
6:2 – 39:35 Halmrast (Lilleberg, Strandborg)