18. april 2016, Asiago/Italija – Slovenska moška hokejska reprezentanca do 18 let je na svoji uvodni tekmi na Svetovnem prvenstvu Divizije I Skupine B doživela poraz proti izbrani vrsti Ukrajine, ki je bila boljša s 3:1.

Prva tretjina se je za mlade rise začela obetavno, saj so že v 2. minuti tekme nasprotnike prisilili v napako, ki je našim hokejistom prinesla številčno premoč na ledu. Nasprotniki so ob tem precej dobro strnili svoje vrste ter našim oklepnikom niso pustili veliko priložnosti za strel. Nova priložnosti se je slovenskim risom pokazala le slabe pol minute kasneje, ko so bile moči ponovno izenačene. Erik Svetina je po podaji Nika Brgleza preigral dva ukrajinska branilca in z natančnim strelom poslal pak v mrežo. V nadaljevanju je 15. minuti že vse kazalo, da je Slovenija dobila priložnost za povišanje vodstva, saj bil ponovno izključen eden izmed ukrajinskih hokejistov. Žal pa so slednji izkoristili napako slovenske obrambe na sredini igrišča in v protinapadu dosegli izenačujoči zadetek.

2016apr18_Risi U18_SLO-UKR

V drugem delu je bila ukrajinska izbrana vrsta občutno premočna za naše oklepnike, saj so jih v strelih na gol nadigrali s kar 18:5. Izplen takšnega pritiska je bilo moč videti že v 25. minuti srečanja, ko so po več zaporednih neuspešnih poskusih Ukrajinci le uspeli poriniti pak čez rdečo črto in tako prevzeti vodstvo. Slovenski poskusi za izenačenje v nadaljevanju niso obrodili sadov, dodaten udarec za naše rise pa je bila še 2+10 minutna kazen Patrika Rajsarja v 32. minuti.

2016apr18_Risi U18_SLO-UKR_02

V zadnjem delu srečanja je bil končni rezultat postavljen v 42. minuti tekme, ko se je pak po ukrajinskem strelu od daleč odbil od slovenskega vratarja Luke Sotlarja tik pred palico drugega hokejista v rumenem dresu, ki je imel dokaj lahko delo zaključiti napad. Mladi risi so v nadaljevanju bolj pritisnili na ukrajinski gol, saj so samo v tem delu tekme imeli toliko strelov na nasprotnikov gol, kot v obeh predhodnih tretjinah skupaj. Trener Mitja Kern je pred koncem srečanja poskusil tudi z dodatnim igralcem na ledu, vendar je ukrajinska obramba do zvoka sirene ostala neprebojna.

Slovensko izbrano vrsto jutri, 19. aprila 2016 ob 20.30 čaka tekma proti domači reprezentanci Italije.

Ukrajina – Slovenija 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

0:1 – 3:58 Svetina (Brglez)
1:1 – 15:25 Stupak (Mazur) SH1
2:1 – 24:37 Stupak (Denyskin, Mazur)
3:1 – 41:49 Mazur (Stupak, Shvachka)

Streli: UKR 35 (6, 18, 11); SLO 25 (7, 5, 13)
Kazni: UKR 10 (4, 0, 6); SLO 14 (0, 12, 2)

Igralec tekme za Slovenijo: Luka Sotlar (G)