22. april 2016, Asiago/Italija – Slovenska reprezentanca do 18 let je na četrti tekmi svetovnega prvenstva Divizije I Skupine B prekrižala palice z reprezentanco Koreje, ki v dosedanjih obračunih še nima zmage in je lani napredovala v to jakostno skupino. Naši mladi risi so danes pokazali popolnoma drugačno igro kot včeraj proti Japonski ter na koncu zasluženo slavili z visokih 9:3

2016apr22_U18_SLO-KOR_02

Slovenski hokejisti so prikazali odločno in napadalno igro od samega začetka srečanja. Tako je že v drugi minuti tekme tik pred nasprotnikovim golom imel priložnost kapetan Matevž Ban, a je bil korejski čuvaj mreže tokrat še spretnejši. Kljub temu so prvi povedli korejski oklepniki potem ko sta dva izmed njih pobegnila s pakom v slovensko obrambno tretjino, kjer je vratar Žiga Kogovšek uspel obraniti prvi poskus, odbitega strela pa ne več. Tako zatem so si slovenski hokejisti prislužili še dve-minutno kazen, ki pa so jo uspešno prestali. Priložnost za izenačenje je prišla ob izključitvi korejskega branilca, kar je v 9. minuti po podaji Nika Petka in Patrika Rajsarja izkoristil Jan Drozg, ki je paku našel pot za hrbet korejskega vratarja. Izenačenje je slovenski ekipi dalo nov zagon, ki ga je v 10. minuti uspešno zaključil Jaka Sodja po podajah Jake Šturma in Patrika Rajsarja. Ob ponovni izključitvi na korejski strani našim mladim risom ni bilo potrebno dolgo plesti mreže okoli korejskega gola, da bi v 14. minuti Jaka Štrum, ob ponovni podaji Patrika Rajsarja in tokrat Erika Svetine, s strelom od daleč še tretjič ta dan premagal korejskega vratarja. Do konca tega dela srečanja smo lahko videli še izključitev na slovenski strani, ki pa so jo naši hokejisti brez težav prestali.

2016apr22_U18_SLO-KOR_03

V drugi tretjini se je ponovil scenarij z prvega dela, saj so po nekoliko nesrečnem naključju ponovno prvi zadeli korejski hokejisti, saj se je strel mimo gola od ograde odbil nazaj za hrbet slovenskega vratarja, ki je pak z nogo potisnil čez golovo črto. V nadaljevanju smo videli kar nekaj lepih in domišljenih akcij slovenskih hokejistov, ki pa se niso zaključile z zadetkom. To je uspelo šele v 28. minuti Gašperju Srešenu, ki je odbiti strel po podajah Nika Brgleza in Tineta Klofutarja z lahko poslal v korejsko mrežo. Na nadaljavanje ni bilo potrebno čakati dolgo, saj je v 30. minuti po podaji Jana Drozga na 5:2 povišal Patrik Tišlar, pol minute kasneje še šesti zadetek z Slovenijo dosegel Nejc Voh.

2016apr22_U18_SLO-KOR_04

V zadnjem delu tekme so mladi ris nadaljevali tam, kjer so nehali pred odhodom v garderobo. Tako je v 41. minuti Jan Drozg tik pred korejskim golom pak poslal na drugo vratnico, kjer ga je pričakal Anej Kujavec, ki ga je pospravil za hrbet njihovega vratarja. V 48. minuti je Jaka Sodja za nasprotnikovim golom našel prostega Jako Šturma, ki je pak elegantno popeljal okoli gola in zadel, še preden je korejskemu vratarju zapreti pot. Zadnji, deveti slovenski zadetek na tekmi je dosegel Erik Svetina, ki se je v gneči pred golom znašel najbolje in potisnil pak v mrežo. Korejski hokejisti so takoj po nadaljevanju igre v protinapadu treh igralcev proti dvema slovenskima branilcem dobre tri minute pred koncem srečanja dosegli še svoj tretji zadetek in postavili končni rezultat tekme, ki pa ni spremenil dejstva, da so bili mladi risi danes boljši nasprotnik.

Slovenski mladi reprezentanti igrajo zadnjo tekmo svetovnega prvenstva v nedeljo, 24/4/2016, ob 17.00 proti reprezentanci Madžarske.

Slovenija – Koreja 9:3
(3:1, 3:1, 3:1)

0:1 – 2:47 Chae (Lee J.)
1:1 – 8:30 Drozg (Petek, Rajsar) PP1
2:1 – 9:43 Sodja (Šturm, Rajsar)
3:1 – 13:09 Šturm (Rajsar, Svetina) PP1
3:2 – 25:54 Lee S.J. SH1
4:2 – 27:27 Seršen (Brglez, Klofutar)