18. december 2015, Megeve – Na svetovnem prvenstvu Divizije I Skupine B v francoskem Megevu je slovenska hokejska reprezentanca do 20 let morala priznati premoč tudi izbrani vrsti Ukrajine, ki je bila na koncu boljša s 5:3.

V prvem delu tekme so ukrajinski hokejisti že kmalu pokazali premoč na ledu in povedli z golom v 6. minuti srečanja. Kljub dvakrat večjemu številu strelov na gol mladih risov sta ekipi na prvi odmor odšli z nespremenjenim rezultatom. Težave za slovensko izbrano vrsto so nastopile v drugem delu srečanja, saj so prejeli dva gola, še preden je Rok Avsenek v 32. minuti uspel znižati rezultat. A razlogi za optimizem so bili kratkega daha, saj so slabi dve minuti kasneje Ukrajinci ponovno povišali na tri gole razlike, nato pa v uvodni minuti zadnjega dela tekme še na štiri. Malce upanja mladim risom sta v 55. in nato še v 57. minuti vlila zadetka Mihe Mercine in Matica Jekliča, a časa za preobrat je bilo premalo.

12363008_491697384351393_5371321894634274202_oSlovenska reprezentanca je s četrtim porazom končala prvenstvo na zadnjem mestu v skupini, iz katere je še pred začetkom izpadla Japonska, ki je odpovedala udeležbo na prvenstvu.

Slovenija – Ukrajina 3:5 (0:1,1:3,2:1)

0:1 – 5:12 Yevgen Tymchenko (Vadym Mazur, Andri Grygoryev)
0:2 – 24:46 Olexi Vorona
0:3 – 29:11 Ivan Radetsky (Olexi Vorona, Vitali Andreikiv)
1:3 – 31:11 Rok Avsenek (Matjaž Šubic)
1:4 – 33:02 Olexi Vorona (Vadym Mazur, Yaroslav Svyshev)
1:5 – 40:26 Ivan Radetsky (Yaroslav Svyshev, Olexi Vorona)
2:5 – 54:13 Miha Mercina (Nik Simšič, Matic Jeklič)
3:5 – 56:51 Matic Jeklič (Nik Simšič, Miha Mercina)

Streli: SLO 28 (5,11,12), UKR 24 (10,11,3)

Kazni SLO 12, UKR 37; Miha Mercina (2 min, 3:20), Matic Jeklič (2 min, 6:02), Andri Grygoryev (2 min, 7:55), Miha Mercina (kazenski strel, 24:46), Yurii Shpak (2 min, 26:27), Matic Jeklič (2 min, 27:55), Vitali Andreikiv (2 min, 36:40), Luka Maver (2 min, 38:49), Marko Tarman (2 min, 45:52), Renat Nigmatullin (2 min, 52:12), Olexander Vlad (2+25 min, 54:04), Luka Maver (2 min, 59:11), Yurii Shpak (2 min, 59:11)

Igralec tekme na slovenski strani Gašper Glavič (N).