5. april 2016, Bled – Risinje so srečanje proti Veliki Britaniji začele brez Mojce Duh, ki se je poškodovala na tekmi s Hrvaško in s Pio Dukarič v vratih.

Slednja je klonila že po tridesetih sekundah igre, ko je za Britanke z igralko manj zadela Leanne Ganney. Kljub hitro prejetemu zadetku, se je Dukaričeva v nadaljevanju zbrala in prikazala nekaj odličnih obramb. V 11. minuti je imela Eva Dukarič priložnost, da bi izid izenačila, njen strel pa je Nicole Jackson ubranila. Nekaj minut kasneje je Pia Pren krenila čez celotno igrišče, podala pred gol, vendar do zaključnega strela ni prišlo. Ob koncu prve tretjine, so tokratne nasprotnice Slovenk, v dobri minuti zadele še dvakrat. Z igralko več je z modre črte zadela Sophie Herbert piko na i dobro odigrani tretjini pa je postavila Kimberley Lane.

Cveto-0637Drugih dvajset minut igre je prinesel številne izključitve, predvsem na strani risinj. Kljub dvema prejetima zadetkoma, pa je bila nesporna junakinja tega dela igre mlajša izmed sester Dukarič, ki je ubranila kar 24 strelov. Svoje priložnosti za zadetek so imele tudi Slovenke. V 29. minuti je sama pred Jacksonovo pridrsala Prenova, vendar ji je v odločilnem trenutku zmanjkalo nekaj moči, da bi lep protinapad kronala z zadetkom. Takoj za tem, se je priložnost ponudila še Nini Lončar, a je bila britanska vratarka spretnejša. Ob koncu tretjine so nato tokratne gostiteljice vendarle uspele zadeti. Najprej je v igri petih proti trem, zgornji desni kot vrat Dukaričeve zadela Louise Adams, končni izid druge tretjine pa je v 38. minuti postavila Katie Henry.

Cveto-0597Tudi v zadnjih dvajsetih minutah so gledalci videli zadetek in sicer je, kot se je na koncu izkazalo, končni izid tekme v 46. minuti postavila Clara Ashton. Še pred tem je v 44. minuti Nadja Kolman, potem ko je pridrsala s kazenske klopi, imela lepo priložnost za zadetek. Iz tega dela tekme je potebno omeniti se grob prekršek Louise Durnell. Slednja je v 52. minuti grdo naletela na Katjo Mrak, ki je ledeno ploskev zapustila na nosilih, Durnellovi pa je glavna sodnica prisodila kazen igre in s tem predčasno pot pod prho. Slovenke so nato imele kar pet minut igralko več, a jim tega ni uspelo izkoristiti za dosego častnega zadetka. Kljub porazu si dekleta zaslužijo čestitke za srčno in borbeno igro.

Nagrado za najboljšo igralko pri Sloveniji je zasluženo prejela še ne šestnajstletna Pia Dukarič, za katero je bila to prva tekma v reprezentančnem dresu, ki je zbrala kar 45 obramb.

Slovenija – Velika Britanija 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Ledna dvorana Bled.

Sodnice: Hengst (NED), Stasna (CZE), Steinberg (RUS).

Strelke: 0:1 Ganney (Hill, 1., SH1), 0:2 Herbert (Halliwell, Newman, 18., PP1), 0:3 Lane (Henry, 19.), 0:4 Adams (Durnell, Campbell, 34., PP2),0:5  Henry (Ganney, Lane, 38.), 0:6 Ashton (Marsden, 46.).

Kazenske minute: Slovenija (4, 10, 4); Velika Britanija (6, 2, 5 + 20 Durnell).

Streli: Slovenija 26 (12, 6, 8); Velika Britanija 51 (11, 26, 14).