12. februar 2016, Bled – Slovenska izbrana vrsta do 18 let, ki na mednarodnem turnirju na Bledu v sklopu priprav na svetovno prvenstvo meri svoje moči, je, po včerajšnjem porazu, drevi vknjižila prvo zmago na turnirju. Naši mladi risi so bili po izvajanju kazenskih strelov boljši od izbrane vrste Italije s 3:2.

SLO U18

Uvodna tretjina je minila v ostrem ritmu obeh ekip. Streli so se kar vrstili, nekaj bolj odločni pri strelih na nasprotni gol pa so bili mladi slovenski hokejisti. Tistih res pravih priložnosti vseeno ni bilo, saj sta oba nasprotnika igrala tudi trdo v obrambi. Drugače je bilo v drugi tretjini, ko so vajeti igre v svoje roke vzeli italijanski reprezentanti. Bolj napadalna igra nasprotnika Slovencem ni dišala. Posvetili so se igri v obrambi in nekajkrat garali, da so ohranili začetni izid. A po gneči pred slovenskim golom je prišlo do spremembe izida. Luka Kosmač se je pri tem najbolje znašel in Italijo popeljal v vodstvo.

Veselje ob izenačenju

Sprememba izida ni vplivala na spremembo moči na ledu. Italija je bila še naprej boljša in nevarnejša, vratar Žiga Kogovšek pa ni dovolil veselja nasprotniku. Tudi mladi Risi so izpeljali nekaj obetavnih napadov, vendar zaključek akcij ni bil pravi. Drugače pa je bilo v zadnji tretjini. Slika na ledu se je obrnila in to pot so veliko bolje napadali slovenski hokejisti. Priložnosti so se ponujale, vendar je sledil prekršek in igra z igralcem manj. Agresivni napad Patrika Rajsarja in Jake Šturma je ponudil priložnost ob igri z igralcem manj, zadel pa je Jaka Šturm. Kmalu za tem se je ponudila nova priložnost, po natančnem strelu z modre črte pa je bil uspešen Nik Petek. Na hitro spremenjen izid je bil nagrada za trdo delo v zadnji tretjini, izid pa vseeno ni ostal do konca rednega dela. Italija je uspela izenačiti in tekma se je nadaljevala v podaljšku.

Kogovšek je velikokrat odlično posredoval

Po petih dodatnih minutah je izid ostal 2:2, zato so zmagovalca odločali kazenski streli (video). Italijani niso uspeli zadeti mimo Kogovška, Jaka Šturm in Jan Drozg pa sta bila uspešna za Slovenijo in zmaga je šla v roke domače reprezentance.

Slovenija – Italija 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0)