S hokejskim državnim prvenstvom so začeli tudi hokejisti HDD Telemach Olimpije in HKMK Bleda. Vlogo favorita so upravičili Zmaji, ki so pred domačimi navijači zmagali s 6:2.

HDD Telemach Olimpija : HKMK Bled 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Dvorana Tivoli, gledalcev 75, sodniki Škofic, Bohinc in Črv.

Strelci: 1:0 Sotlar (Kalan, Berlisk, 7., PP1), 1:1 Kaimel (Te. Burazin, Potočnik, 14., PP1), 2:1 Planko (Sila, 16., SH1), 3:1 Uduč (Zdešar, Planko, 20.), 4:2 Pazler (Mašič, Waschel, 22.), 5:2 Planko (Čepon, Zdešar, 33.), 6:2 Snoj (Kalan, Sotlar, 41.)

Kazenske minute: Olimpija 10, Bled 6

Obe ekipi sta začeli previdno, nato pa so pobudo prevzeli hokejisti Olimpije, ki so v sedmi minut ob igralcu več na ledu prišli do vodstva. Natančen je bil Jure Sotlar. Dobrih sedem minut zatem je sledil odgovor Blejcev, ki so bili prav tako uspešni v power-playju, med strelce pa se je vpisal Klemen Kaimel. Gostje so imeli nato znova igralca več, a sami prejeli zadetek, vratarja Naceta Kapusa je ukanil David Planko. V zadnji minuti prve tretjine so zeleno-beli bili še enkrat natančni, na 3:1 je povišal Aljaž Uduč.

Sotlar je v 22. minuti dosegel svoj drug gol ob igralcu več na tekmi, še v isti minuti pa so se gostje znova vrnili na dva zadetka zaostanka, ko je bil natančen Mitja Pazler. V 33. minuti je tudi Planko dosegel svoj drugi gol na tekmi. V zadnji tretjini so hokejisti Olimpije hitro prišli do povišanja vodstva, po vsega 28 sekundah je mrežo Bleda zatresel Tadej Snoj. To pa je bil tudi končni rezultat srečanja.