8. april 2018, Riga – Slovenska moška reprezentanca do 18 let se je zadnji dan svetovnega prvenstva Divizije I-A v latvijski Rigi pomerila z reprezentanco Nemčije, s katero je igrala že dvakrat v sklopu priprav na prvenstvo. Zmaga na današnji tekmi, bi Sloveniji zagotovila obstanek v omenjeni kategoriji svetovnega hokeja.

Nemška ofenziva se je začela v prvi minuti srečanja in slovenski hokejisti so potrebovali skoraj dvanajst minut, da so iznašli obrambo pred pritiski nasprotnikov. Ti pa so do takrat že trikrat zadeli v polno. Dvakrat zapored je našim mladim risom uspelo znižati prednost, a Nemci vsakokrat prav dolgo niso ostali dolžni in so vzdrževali prednost dveh golov za 5:2 ob koncu prve tretjine. V drugem in tretjem delu je sledila precejšnja prevlada Nemcev, ki so svojo zmago potrdili s še tremi zadetki v slovenski mreži. Slovenija je tako, z eno zmago in štirimi porazi, prvenstvo zaključila na zadnjem mestu ter bo prihodnje leto nastopala v Diviziji I-B.

Nemčija – Slovenija 8:2 (5:2, 1:0, 2:0)

1:0 – 00:52 Hon
2:0 – 01:08 Schitz (Alberg)
3:0 – 05:52 Jentzsch (Valenti, Stutzle)
3:1 – 11:39 Vilfan (Konc, Tavčar)
4:1 – 12:09 Schitz (Alberg)
4:2 – 12:51 Vilfan (Tavčar, Konc)
5:2 – 13:55 Valenti