Slovenska hokejska reprezentanca je v skupini A olimpijskih iger končala na tretjem mestu, tretjo tekmo je izgubila proti ZDA z 1:5. V torek se bo za četrtfinale pomerila z Avstrijo.

Prva tretjina tekme je bila povsem izenačena, Risi so si celo pripravili en neposreden strel več na gol kot Američani, vseeno pa niso bili dovolj natančni. Na drugi strani so hokejisti Amerike že na začetku druge minute izkoristili prvo nevarnejšo akcijo, Luko Gračnarja, ki je tokrat dobil priložnost med vratnicami, je po tleh ukanil Phil Kessel. Isti igralec je udaril tudi v peti minuti, ko je v zraku zadel podajo Joa Pavelskega, plošček pa je končal v mreži. Kessel je v 32. minuti prišel še do svojega tretjega zadetka na tekmi. Le 72 sekund zatem je bilo že 4:0, pod prečko je zadel Ryan McDonagh. Tudi zadnja tretjina je bila izenačena, obe ekipi sta si pripravili približno enako število priložnosti, v 44. minuti pa je David Backes povišal na 5:0. Častni zadetek, ki je bil prava paša za oči, je v zadnji minuti tekme dosegel Marcel Rodman.

Slovenijo čaka v ponedeljek prost dan, v torek pa se bo v dodatni tekmi pomerila za uvrstitev v četrtfinale z Avstrijo.

Slovenija : ZDA 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Arena Šajba, gledalcev 4.892, sodniki: Mike Leggo (ZDA), Jyri Ronn (Finska) – glavna sodnika, Miroslav Valach (Slovaška), Mark Wheler (Kanada) – linijska sodnika.

Strelci: 0:1 Kessel (Pavelski, 2.), 0:2 Kessel (Pavelski, Orpik, 5.), 0:3 Kessel (Van Riemsdyk, Pavelski, 32.), Backes (Wheeler, Oshie, 33.), 0:5 Backes (Callahan, Brown, 44.), 1:5 M. Rodman (D. Rodman, Urbas, 60.)