3. november 2016, Asiago/Sankt Pölten/Kranj – Prvi dan novembrskih reprezentančnih akcij so bile, poleg članske izbrane vrste, aktivne tudi vse ostale mlade slovenske reprezentance. Žal, pa slednje niso bile tako uspešne, kot njihovi starejši kolegi, saj so bili nasprotniki boljši v vseh treh današnjih obračunih.

Na mednarodnem turnirju v kategoriji do 20 let v italijanskem Asiagu, kjer moči merijo Francija, Italija, Madžarska in Slovenija, so mladi risi palice najprej prekrižali z našimi vzhodnimi sosedi. Tekma je bila precej izenačena, z visokim tempom igre. Madžarska je ob slovenski izključitvi izkoristila številčno premoč na ledu ter povedla prva, v nadaljevanju pa prednost še povišala. Slovenski fantje pa se niso predali. Stopnjevali so tempo, prevzeli pobudo ter z dvema goloma izenačili tekmo. Kljub temu, da so mladi risi v zadnji tretjini prevladovali na igrišču, pak ni našel poti v madžarski gol. Sledil je podaljšek, kjer se je priložnost za zmago pokazala že ob prvem napadu, a je danes odlični madžarski vratar preprečil veselje Slovencem. V nasprotnem napadu pa so madžarski igralci, po odbitem strelu, pak uspeli spraviti za hrbet slovenskega čuvaja mreže in vpisati prvo zmago turnirja. »Naši fantje so pokazali dopadljivo igro. Lahko bi dejali, da so Slovenci streljali na gol, Madžari so na koncu zmagali,« je vtise o današnji tekmi strnil glavni trener Gorazd Rekelj

Jutri naše hokejiste čaka dvoboj s Francijo.

Madžarska – Slovenija 3-2* (1-0, 1-2, 0-0, 1-0)
* po podaljšku

Streli: Madžarska 27 (8, 12, 7); Slovenija 47 (12, 15, 20)
Kazni: Madžarska 6 (0, 4, 2, 0); Slovenija 4 (4, 0, 0, 0)

1:0 – Vertes (Horvath, Kiss), 11′
2:0 – Peter (Szigeti, Balint), 33′
2:1 – Drozg (Macuh), 35′
2:2 – Simšič (Jezovšek, Petek), 39′
3:2 – Kiss (Horvath), 63′

Mlada reprezentanca do 18 let se je prvi dan turnirja Avstrije, Italije, Madžarske in Slovenije v Sankt Pöltnu pomerila z gostitelji tekmovanja. Potem ko je prva tretjina minila brez zadetkov, so v uvodnih minutah nadaljevanja naši fantje povedli. Odgovor avstrijskih hokejistov je bil silovit, saj so v istem delu srečanja kar trikrat zatresli slovensko mrežo. Slovenska izbrana vrsta ni našla pravega odgovora in v zadnjem delu tekme sta sledila še dva zadetka v slovensko mrežo za končnih 5:1 v korist Avstrije.

Jutri slovensko reprezentanco U-18 čaka spopad z Italijo.

Avstrija – Slovenija 5-1* (0-1, 3-0, 2-0)

Streli: Avstrija 52 (14, 18, 20); Slovenija 14 (4, 6, 4)
Kazni: Avstrija 12 (2, 4, 6); Slovenija 18 (2, 6, 10)

0:1 – Svetina (Brglez, Seršen), 11′
1:1 – Lanzinge (Pusnik, Wohlfahr), 26′
2:1 – Würschl (Maxa), 30′
3:1 – Tröthan (Mitsch, Frandl), 36′
4:1 – Maier (Würschl), 47′
5:1 – Würschl (Maier), 55′

Reprezentanca mladih risov do 16 let, ki bo v naslednjih dneh z nasprotniki iz Avstrije, Italije in Madžarske merila moči na mednarodnem turnirju v Kranju, se je drevi pomerila z madžarskimi hokejisti. Slednji so proti slovenskemu čuvaju mreže v vseh delih tekme sprožili vač strelov, pa vendar so bili v zadnji tretjini prvi uspešni slovenski fantje in prevzeli vodstvo. Madžarski odgovor za izenačenje je sledil le par minut kasneje. Redni del tekme ni prinesel zmagovalca, medtem ko so bili v podaljšku boljši madžarski hokejisti in postavili končni rezultat 2:1.

Najmlajše rise jutri čaka nov nasprotnik, reprezentanca Avstrije.

Slovenija – Madžarska  1-2* (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)

Streli: Slovenija 29 (8, 8, 11, 2); Madžarska 52 (13, 17, 19, 3)
Kazni: Slovenija 8 (2, 0, 4, 2); Madžarska 10 (0, 2, 6, 2)

1:0 – Černe (Širovnik, Primožič), 47′
2:0 – Beres (Birke, Rozsahegyi), 50′
2:1 – Horvath (Szucs), 63′