V dvorani Podmežakla sta se na prvi tekmi polfinala slovenskega državnega prvenstva pomerili ekipi SIJ Acroni Jesenice in Triglav Kranj. Domači hokejisti so se veselili zanesljive zmage z 10:2.

SIJ Acroni Jesenice : HK Triglav Kranj 10:2 (3:1, 1:0, 6:1)
Jesenice, dvorana Podmežakla. Gledalcev: 300. Sodniki: Bulovec, Bergant, Markizeti.

Strelci: 0:1 Čimžar (Grošelj, Hočevar, 8.), 1:1 Grahut (Pesjak, 12., PP1), 2:1 Pem (Terlikar, 17.), 3:1 Manfreda (Rajsar, Tošič, 19., PP2), 4:1 Rajsar (Manfreda, Remar, 36.), 5:1 Rajsar (Remar, Manfreda, 42., PP1), 6:1 Podrekar (Lahajnar, Grahut, 44.), 7:1 Tošič (Manfreda, Rajsar, 45., PP1), 8:1 Rakovič (Židan, Terlikar, 47.), 8:2 Grošelj (Ahačič M., Kalan, 50.), 9:2 Terlikar (Tarman, Židan, 54.), 10:2 Tošič (Remar, Rajsar, 59.).

Kazenske minute: Jesenice 4, Triglav 18

Do vodstva na tekmi so sicer prišli gostje, v osmi minuti je bil natančen Tadej Čimžar. Štiri minute zatem je prišlo do izenačenja, do konca prve tretjine pa so domači zadeli še dvakrat. V drugem delu igre je padel le en gol, železarji pa so do vrha napolnili mrežo nasprotnika v zadnjem delu igre, ko so zabili kar šest golov, prejeli pa le enega.