Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so upravičili vlogo favorita in s 13:1 ugnali ekipo Maribora. Telemach Olimpija je imela v Celju ogromno dela, zmagala je šele po podaljšku.

Jesenice-Maribor_150113_DC

SIJ Acroni Jesenice : HDK Maribor 13:1 (4:0, 4:1, 5:0)

Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev: 122, sodniki: Škofic, Bergant, Bohinc.

Strelci: 1:0 Rajsar (Pem, Tarman, 7.), 2:0 Rajsar (Remar, Židan, 14.), 3:0 Remar (Pem, Rajsar, 20., PP1), 4:0 Rajsar (Tošič, 20.), 4:1 Vinčec (Voh, Drozg, 29.), 5:1 Sodja (Bizalj, Ejup, 31.), 6:1 Remar (Rajsar, 35., SH1), 7:1 Židan (Grahut, Ejup, 36., SH1), 8:1 Grahut (Bizalj, Sodja, 40.), 9:1 Bizalj (Rakovič, Ejup, 42., SH1), 10:1 Grahut (Remar, Pem, 48.), 11:1 Židan (49.), 12:1 Sodja (Židan, Bizalj, 50.), 13:1 Trkulja (Hadžič, Rakovič, 51.)

Kazenske minute: Jesenice 8, Maribor 2.

DSC_0480

Obe ekipi sta obračun odigrali v nepopolni postavi, vlogo favorita pa so opravičili domači hokejisti, ki so zabeležili zanesljivo zmago. Prvo tretjino so dobili s 4:0, drugo s 4:1, zadnjo pa z najvišjo razliko, 5:0. Na koncu je bil rezultat 13:1.

HK Celje : Telemach Olimpija 4:5 (1:3, 0:1, 3:0) – po podaljšku
Mestni park v Celju, sodniki Zrnič, Črv, Markizeti.

Strelci: 0:1 Jezovšek (Grahut, Knez, 3.), 1:1 Uduč (Logar, 4.), 1:2 Cvetek (T. Snoj, Zdešar, 18.), 1:3 T. Snoj (Cvetek, Leber, 20.), 1:4 Sotlar (Kalan, Uduč, 27.), 2:4 Klavžar (Čuvan, Ribič, 45.), 3:4 Kastelic (Jezovšek, 55., SH1), 4:4 Kastelic (60.), 4:5 Logar (Cvetek, Kalan, 63., PP1)

Kazenske minute: Celje 8, Olimpija 14.

V Celju so gledalci videli napet obračun, ki se je končal šele v podaljšku. Zmaji so po dveh tretjinah vodili s 4:1 in kazalo je, da bodo prišli do zanesljive zmage. Vendar pa so domači v zadnji tretjini dosegli tri gole in izsilili podaljšek. V tem je zmagovalca odločil Logar.