Na prvi sobotni tekmi so HDD Jesenice v gosteh visoko ugnale HK Celje (10:3). Playboy Slavija doma izgubila proti Kapfenbergu z 1:3.

HK Celje : HDD Jesenice 3:10 (1:5, 1:2, 1:3)
Celje, gledalcev 150, sodniki: Robert Jeram (glavni sodnik), Gregor Rojko in Boštjan Turk (linijska sodnika).

Strelci: 0:1 Manfreda (Remar, Sefič, 1.), 0:2 Židan (Zupančič, 4.), 0:3 Rajsar (Židan, Brus, 5.), 0:4 Tošič (Remar, Erman, 6.), 1:4 Zupanc (Ograjenšek, Ogrizek, 13., PP1), 1:5 Remar (Manfreda, 14.), 1:6 Remar (Erman, Sefič, 21.), 2:6 Hafner (Jezovšek, 21.), 2:7 Židan (Zupančič, 33.), 2:8 Sefič (Manfreda, 41.), 2:9 Remar (Sefič, Erman, 43.), 2:10 Bizalj (Sodja, Rakovič, 51.), 3:10 Ograjenšek (Kastelic, Ogrizek, 55., PP1)

Izključitve: Celje 10 min., Jesenice 12 min.

Železarji so na gostovanju v Celju hitro zagospodarili na ledu, prvi zadetek pa dosegli po vsega 33 sekundah igre, ko se je med strelce vpisal Marjan Manfreda. V šesti minuti je bilo na semaforju že 4:0 za Jesenice, med strelce so se vpisali še Andrej Židan, Sašo Rajsar in Luka Tošič, trener domačih pa se je odzval z menjavo med vratnicami. Luko Koštomaja je zamenjal Nejc Picelj. Domači so nato le prišli do prvega zadetka na tekmi, ob igralcu več je bil uspešen Matic Zupanc. Vseeno so do konca prvega dela igre prejeli še en gol, natančen je bil Aleš Remar. Isti igralec se je med strelce vpisal tudi po 21 sekundah drugega dela igre, v drugi tretjini pa je bil za Jesenice uspešen še Andrej Židan. Za domače je zadel nekdanji član Železarjev Tomo Hafner. Tudi v zadnji tretjini so Jesenice prišle do gola hitro po sodniškem metu, David Sefič je namreč za zadetek potreboval 43 sekund. Remar je v 43. minuti prišel do hat-tricka, v 51. minuti pa je bil uspešen še Peter Bizalj. Zadnji gol na tekmi so dosegli domači hokejisti, uspešen je bil Tim Ograjenšek.

Playboy Slavija : Steelers Kapfenberg 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Zalog, gledalcev 205, sodniki Borut Lešnjak (glavni sodnik), Jaka Čertanc in Tilen Pahor (linijska sodnika).

Strelci: 1:0 Snoj (Zagorc Pilko, 18.), 1:1 Pirmann (Winzig, Jachym, 37., PP1), 1:2 Pirmann (47., PS), 1:3 Winzig (Hlozek, Schiechl, 48.)

Izključitve: Slavija 14 min., Kapfenberg 10 min.

V Zalogu so pred prvo tekmo poskrbeli za program za navijače že veliko pred tekmo. Obračun je bil napet, več priložnosti so si pripravili gostje, vendar je bil med vratnicami odličen Tomaž Trelc. Hkrati so domači naredili tudi več prekrškov kot nasprotnik, a vseeno v 18. minuti prišli do vodstva, ko se je po podaji Tilna Zagorc Pilka med strelce vpisal povratnik dresu Slavije Črt Snoj. V drugem delu igre so avstrijski Železarji prišli do izenačenja, ob igralcu več je bil natančen Markus Pirmann. V zadnji tretjini si je Slavija pripravila več strelov na nasprotnikova vrata, vendar pa ni bila najbolj natančna. Na drugi strani je Pirmann izkoristil kazenski strel, dokončno pa je odločil zmagovalca v 48. minuti Diethard Winzig.

HKMK Bled : Kitzbühel 1:10 (1:4, 0:5, 0:1)
Bled, gledalcev 150, sodniki Milan Zrnič (glavni sodnik), Robert Bohinc in Gregor Markizeti (linijska sodnika).

Strelci: 0:1 Echtler (Magovac, 2.), 0:2 Hochfilzer (Ullrich, Ofner, 4.), 0:3 Lenes (Echtler, Magovac, 10.), 1:3 Te. Burazin (Kaimel, Potočnik, 17., PP1), 1:4 Echtler (Lenes, 20., PP1), 1:5 Ofner (Ullrich, 25.), 1:6 Ullrich (31., PP1), 1:7 Hochfilzer (Lenes, Hager, 33.), 1:8 Hummer (38.), 1:9 Ullrich (Hochfilzer, 39, SH), 1:10 Dolnik (Echtler, Magovac, 49., PP1)

Izključitve: Bled 10 min., Kitzbühel 12 min.

Hokejisti Bleda so kot zadnji začeli sobotno tekmo, prvo v sezoni pred domačimi navijači. Obračun je imel tudi dobrodelen značaj, saj je šel izkupiček v dobrodelne namene. Novinci v ligi INL so bolje začeli in prvo tretjino dobili s 4:1. Zadetek za Bled je dosegel Tevž Burazin. V drugem delu igre so hokejisti Kitzbühla dosegli kar pet golov, prejeli pa niso nobenega. V zadnjem delu igre je bilo še najbolj mirno, saj se je mreža Blejcev zatresla le še enkrat.