V dvorani Podmežakla je bila v soboto odigrana prva tekme polfinala lige INL med ekipam SIJ Acroni Jesenice in VEU Feldkirch. Železarji so delo opravili z odliko in se veselili zmage s 4:0.

SIJ Acroni Jesenice : VEU Feldkirch 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Dvorana Podmežakla, gledalcev 1300, sodniki Gruber (AUT), Lešnjak (SLO), Černe (SLO), Verworner (AUT).

Strelci: 1:0 Brus (Sefič, Pesjak, 35.), 2:0 Rakovič (Remar, Manfreda, 41.), 3:0 Pesjak (Brus, 42.), 4:0 Terlikar (Pem, 58.)

Kazenske minute: Jesenice 8, Feldkirch 10

150321_Jesenice-Feldkirch_DC.JPG

Več kot 1.000 gledalcev si je ogledalo prvo polfinalno tekmo med Jesenicami in Feldkirchom, ki pa v prvem delu igre niso videli zadetkov. V drugi tretjini so domači prišli do vodstva, ko je bil v 35. minuti natančen Miha Brus. Začetek zadnjega dela igre je bil izvrsten, v 41. minuti je Denis Rakovič pospravil odbitek v mrežo in povišal prednost na 2:0. Že minuti zatem je bilo 3:0, med strelce pa se je vpisal Miha Pesjak. Končni rezultat je dve minuti pred koncem srečanja postavil Anže Terlikar. Domači vratar Aleksis Ahlqvist se je na koncu lahko pohvalil z ohranjeno nedotaknjeno mrežo.