Ekipa SIJ Acroni Jesenice je pred domačimi navijači ugnala Feldkirch z 2:1, zmagoviti gol je v podaljšku dosegel Anže Zupančič. Triglav Kranj je doma ugnal HKMK Bled s 7:1. V nedeljo je ekipa HKMK Bled visoko izgubila proti Feldkirchu z 0:11.

SIJ Acroni Jesenice : Feldkirch 2:1 (1:1, 0:0, 0:0) – po podaljšku
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev 585, sodniki: Zrnič, Bergant, Markizeti.

Strelci: 0:1 Jancar (Breuß, Draskowitz C., 10.), 1:1 Remar (Erman, Rakovič, 11.), 2:1 Zupančič (Ejup, Brus, 62., PP1)

Kazenske minute: Jesenice 4, Feldkirch 14

V dvorani Podmežakla sta imela na obračunu med Jesenicami in Feldkirchom glavno besedo predvsem oba vratarja, Jure Pavlič na domači in Bernhard Bock na gostujoči strani. Do vodstva so prišli hokejisti Feldkircha, v deseti minuti je bil natančen Matic Jančar. Na izenačenje ni bilo potrebno dolgo čakati, minuto zatem se je med strelce vpisal Aleš Remar. V drugem delu igre sta mreži mirovali, Jeseničani pa so imeli sedem strelov več na nasprotnikova vrata. Tudi v zadnji tretjini ni bilo zadetka, domači so imeli trikrat igralca več na ledu, vendar pa prednosti niso znali izkoristiti. Gostje so imeli na voljo kazenski strel, ki pa ga je Pavlič obranil. V podaljšku je le prišlo do zmagovalca, ob igralcu več so zadeli železarji. Za zmago je zadel Anže Zupančič.

Jesenice-Feldkirh_DC

Triglav Kranj : HKMK Bled 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Kranj, Športna dvorana Zlato Polje, gledalcev 150, sodniki Jeram, Črv, Hoffman.

Strelci: 1:0 Zupan (M. Ahačič, 3.), 2:0 Čimžar (Kalan, Markelj, 17.), 3:0 Hočevar (21.), 4:0 Terlikar (29.), 5:0 Terlikar (M. Ahačič, 32.), 6:0 Zupan (Ješe, 48.), 6:1 Novak (53.), 7:1 Terlikar (Hočevar, 54.)

Kazenske minute: Triglav 14 + 10 (Vovk), Bled 10

V Kranju so se zmage veselili domači hokejisti, ki so do vodstva prišli že v tretji minuti, ko je blejskega vratarja ukanil Žan Zupan. V prvi tretjini je padel še en gol, na 2:0 je povišal Tadej Čimžar. Vsega 28 sekund po začetku drugega dela igre je za 3:0 zadel Nejc Hočevar. Četrti in peti gol na tekmi je dal izkušeni Anže Terlikar. Isti igralec je v 54. minuti prišel do hat-tricka. Častni zadetek za Blejce je dosegel Aljaž Novak.

HKMK Bled : Feldkirch 0: 11 (0:0, 0:3, 0:8)
Bled, Ledena dvorana, gledalci 70, sodniki Škofic, Bohinc, Franc.

Strelci: 0:1 Nedorost (Maier, Fekete, 29.), 0:2 Maier (Nedorost, 33.), 0:3 Stanley (Novak, Draschkowitz, 35.), 0:4 Hampl (Draschkowitz, Breuss, 43.), 0:5 Stanley (Draschkowitz, 44.), 0:6 Stanley (Novak, Harand, 47., SH1), 0:7 Stanley (Novak, Harand, 52.), 0:8 Fekete (Riener, Lindner, 54.), 0:9 Novak (Stanley, Draschkowitz, 55., PP1), 0:10 Nedorost (Draschkowitz, Jančar, 56., SH1), 0:11 Stanley (Novak, Draschkowitz, 60.)

Kazenske minute: Bled 2, Feldkirch 10 + 10 (Vonbun).

V prvi tretjini so bili Blejci povsem enakovreden tekmec in si pripravili strel več na nasprotnikova vrata, mreži pa sta ostali nedotaknjeni. V drugem delu igre so gostje imeli več od igre in tudi trikrat zatresli mrežo domačih hokejistov. V zadnji tretjini so labodi povsem popustili, gostje so dosegli kar osem zadetkov in se veselili zmage z 11:0.