4. januar 2024, Ljubljana – Hokejska zveza Slovenije objavlja sisteme in razporede končnic tekmovanj v Mednarodni hokejski ligi (IHL) v kategorji članov, članic U-19, U-17, U-15 in U-13 za sezono 2023/24.

ČLANI

V končnici nastopa prvih osem moštev iz rednega dela tekmovanja.

Četrtfinale:

– moštva igrajo na tri zmage (boljši iz petih tekem)

Polfinala:

– para polfinalnih tekem: zmagovalec 1:8 – zmagovalec 4:5 in zmagovalec 2:7 – zmagovalec 3:6

1. tekma 06.03.2024
2. tekma 09.03.2024
3. tekma 13.03.2024
4. tekma 16.03.2024
5. tekma 20.03.2024

Finale:

– zmagovalca polfinala igrata na tri zmage (boljši iz petih tekem)

1. tekma 23.03.2024
2. tekma 27.03.2024
3. tekma 30.03.2024
4. tekma 03.04.2024
5. tekma 06.04.2024

Moštva v končnici tekmovanja na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60-ih minutah prvih tekem končnice se igra kratki podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, nakar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po en kazenski strel izmenično do zmage.

Na odločilnih tekmah končnice (katere lahko končajo serijo), to je na 3. (v kolikor ena od ekip vodi 2:0 v zmagah), 4., in 5. tekmi četrtfinala, polfinala in finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra podaljšek (5 igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

ČLANICE

V končnici nastopajo prva štiri moštva iz rednega dela tekmovanja.

Polfinala:

– moštva igrajo na dve zmage (boljši iz treh tekem)

3. tekma 24.03.2024

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga dvakrat, postane zmagovalec WIHL v sezoni 2023/24. Tekmovanje WIHL članice je tudi tekmovanje za državno prvenstvo v kategoriji članic. Državne prvakinje postanejo hokejistke najvišje uvrščenega slovenskega moštva.

Na tekmah končnice moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60-ih minutah tekme, se igra »kratki« podaljšek s po 3 igralkami v polju in vratarko do »zlatega gola« oz. 5 minut, ob ponovnem neodločenem izidu se izvajajo kazenski streli, v prvi seriji pet, nato po eden izmenično do zmage.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

MLADINCI U-19

V končnici nastopajo vsi klubi.

– moštva igrajo na dve zmagi (boljši iz treh tekem)

5. tekma 04.04.2024

Tekmovanje IHL U-19 je tudi tekmovanje za DP mladincev Slovenije. Zmagovalec finala postane državni prvak mladincev U-19 za sezono 2023/24.

Na odločilnih tekmah končnice (tekme, ki lahko končajo serijo), to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, in na 3. (v primeru, da ena od ekip vodi z 2:0 v zmagah), 4., oz. 5. polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60-ih minutah igra dolgi podaljšek (5 igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20-ih. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

KADETI U-17

V končnici nastopajo vsi klubi.

2. tekma 24.02.2024
3. tekma 27.02.2024

Polfinala:

– para polfinalnih tekem: zmagovalec 1:8 – zmagovalec 4:5 in zmagovalec 2:7 – zmagovalec 3:6

5. tekma 02.04.2024

Moštvo, ki v finalu zmaga trikrat, postane kadetski državni prvak v sezoni 2023/24, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, in na 3. (v primeru, da ena od ekip vodi z 2:0 v zmagah), 4., oz. 5. polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60.ih minutah igra dolgi podaljšek (5 igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20-ih minutah ni gola, se igra novi dolg podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

DEČKI U-15

V končnici nastopa devet klubov (brez EC VSV).

Osmina finala:

– moštvi igrata na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– par osmine finala: (A) 8:9

1. tekma 21.02.2024
3. tekma 28.02.2024

Poraženec osmine finala zasede končno 9. mesto.

– pari četrtfinalnih tekem: 1:(A), 2:7, 3:6 in 4:5

2. tekma 06.03.2024

Razvrstitev od 5. do 8. mesta

– poraženci četrtfinala igrajo za razvrstitev od 5. do 8. mesta na dve zmagi po sistemu, kjer najvišje uvrščeni po rednem delu igra proti najnižje uvrščenem po rednem delu. Preostali dve ekipi igrata med sabo.

1. tekma 13.03.2024
3. tekma 20.03.2024

Polfinala:

– para polfinalnih tekem: zmagovalec 1:(A) – zmagovalec 4:5 in zmagovalec 2:7 – zmagovalec 3:6

Tekme za 3., 5. in 7. mesto

– poraženca za razvrstitev od 5. do 8. mesta igrata za 7. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– zmagovalca za razvrstitev od 5. do 8. mesta igrata za 5. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– poraženca v polfinalu igrata za 3. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)

1. tekma 24.03.2024
3. tekma 31.03.2024

Finale:

– zmagovalca polfinala igrata na tri zmage (boljši iz petih tekem) za 1. mesto

5. tekma 07.04.2024

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga trikrat, postane zmagovalec IHL U-15 v sezoni 2023/24, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Tekmovanje IHL U-15 je tudi tekmovanje za DP dečkov Slovenije. Če v finalu za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata dve tuji moštvi, postane državni prvak v kategoriji dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo

Moštva na tekmah v končnici igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60-ih minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

MLAJŠI DEČKI U-13

V končnici nastopa osem klubov (brez EC VSV).