4. januar 2023, Ljubljana – Hokejska zveza Slovenije objavlja sisteme in razporede končnic tekmovanj v Mednarodni hokejski ligi (IHL) v kategorji članov, U-19, U-17, U-15 in U-13.

ČLANI

V končnici nastopa prvih osem moštev iz rednega dela tekmovanja.

Četrtfinale:

– moštva igrajo na tri zmage (boljši iz petih tekem).

Polfinala:

– para polfinalnih tekem: zmagovalec 1:8 – zmagovalec 4:5 in zmagovalec 2:7 – zmagovalec 3:6

1. tekma 08.03.2023
2. tekma 11.03.2023
3. tekma 15.03.2023
4. tekma 18.03.2023
5. tekma 22.03.2023

Finale:

– zmagovalca polfinala igrata na tri zmage (boljši iz petih tekem)

1. tekma 25.03.2023
2. tekma 29.03.2023
3. tekma 01.04.2023
4. tekma 05.04.2023
5. tekma 08.04.2023

Moštva v končnici tekmovanja na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60-ih minutah prvih tekem končnice se igra kratki podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, nakar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po en kazenski strel izmenično do zmage.

Na odločilnih tekmah končnice (katere lahko končajo serijo), to je na 3. (v kolikor ena od ekip vodi 2:0 v zmagah), 4., in 5. tekmi četrtfinala, polfinala in finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra podaljšek (5 igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

MLADINCI U-19

V končnici nastopajo vsi klubi.

– moštva igrajo na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– para četrtfinalnih tekem: 1:8, 2:7, 3:6, 4:5

1. tekma 16.02.2023
2. tekma 19.02.2023
3. tekma 23.02.2023

Polfinala:

– moštva igrajo na tri zmage (boljši iz petih tekem)
– para polfinalnih tekem: zmagovalec 1:8 – zmagovalec 4:5 in zmagovalec 2:7 – zmagovalec 3:6

1. tekma 26.02.2023
2. tekma 02.03.2023
3. tekma 05.03.2023
4. tekma 09.03.2023
5. tekma 12.03.2023

Finale:

– zmagovalca polfinala igrata na tri zmage (boljši iz petih tekem).

1. tekma 16.03.2023
2. tekma 19.03.2023
3. tekma 23.03.2023
4. tekma 26.03.2023
5. tekma 30.03.2023

Tekmovanje IHL U-19 je tudi tekmovanje za DP mladincev Slovenije. Zmagovalec finala postane državni prvak mladincev U-19 za sezono 2022/23. V primeru, da bi bilo to tuje moštvo, naslov prvaka Slovenije v kategoriji mladincev U-19 osvoji najvišje uvrščeno slovensko moštvo

Na odločilnih tekmah končnice (tekme, ki lahko končajo serijo), to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, in na 3. (v primeru, da ena od ekip vodi z 2:0 v zmagah), 4., oz. 5. polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60-ih minutah igra dolgi podaljšek (5 igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20-ih. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej. Pred podaljškom/i se očisti led.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.

5. tekma 28.03.2023

Moštvo, ki v finalu zmaga trikrat, postane kadetski državni prvak v sezoni 2022/23, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, in na 3. (v primeru, da ena od ekip vodi z 2:0 v zmagah), 4., oz. 5. polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60.ih minutah igra dolgi podaljšek (5 igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20-ih minutah ni gola, se igra novi dolg podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

DEČKI U-15

V končnici nastopa vseh deset klubov.

Osmina finala:

– moštvi igrata na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– para osmine finala: (A) 7:10 in (B) 8:9

3. tekma 22.02.2023

– poraženca osmine finala igrata za 9. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)

Četrtfinale in za 9. mesto:

– pari četrtfinalnih tekem: 1:(B), 2:(A), 3:6 in 4:5

2. tekma 01.03.2023

Razvrstitev od 5. do 8. mesta

– poraženci četrtfinala igrajo za razvrstitev od 5. do 8. mesta na dve zmagi po sistemu, kjer najvišje uvrščeni po rednem delu igra proti najnižje uvrščenem po rednem delu. Preostali dve ekipi igrata med sabo.

2. tekma 12.03.2023

Polfinala:

– para polfinalnih tekem: zmagovalec 1:(B) – zmagovalec 4:5 in zmagovalec 2:(A) – zmagovalec 3:6

Tekme za 3., 5. in 7. mesto

–  poraženca za razvrstitev od 5. do 8. mesta igrata za 7. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– zmagovalca za razvrstitev od 5. do 8. mesta igrata za 5. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)
– poraženca v polfinalu igrata za 3. mesto na dve zmagi (boljši iz treh tekem)

5. tekma 02.04.2023

Moštvo, ki v finalu za 1. mesto zmaga trikrat, postane zmagovalec IHL U-15 v sezoni 2022/23, poraženo moštvo zasede 2. mesto.

Tekmovanje IHL U-15 je tudi tekmovanje za DP dečkov Slovenije. Če v finalu za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata dve tuji moštvi, postane državni prvak v kategoriji dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo

Moštva na tekmah v končnici igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60-ih minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.