16. avgust 2022, Ljubljana – Hokejska zveza Slovenije je določila razpored tekmovanja Mednarodne hokejske lige IHL U-17, ki obenem šteje za državno prvenstvo v kategoriji kadetov, v sezoni 2022/23, v katerem bodo nastopala moštva naslednjih klubov:

8. HDD Bled

Pravico nastopa imajo igralci rojeni leta 2006 in mlajši.

Sistem tekmovanja: REDNI DEL TEKMOVANJA in KONČNICA
Začetek tekmovanja: september 2022
Konec tekmovanja: marec 2023
Igralni dan: sreda in sobota, v končnici med tednom
Število tekem: 20 v rednem delu in 2/13 v končnici

V prvem delu rednega tekmovanja moštva igrajo po dvokrožnem sistemu vsak z vsakim enkrat doma in enkrat v gosteh.

V drugem delu rednega tekmovanja prve štiri ekipe po prvem delu igrajo med seboj po dvokrožnem sistemu za razvrstitev od 1. – 4. mesta po rednem delu, medtem ko zadnje štiri ekipe iz prvega dela igrajo med seboj po dvokrožnem sistemu za razvrstitev od 5. – 8. mesta po rednem delu.

Prvouvrščena ekipa začne drugi del s 3 točkami, drugouvrščena z 2 točkama, tretjeuvrščena z 1 točko in četrtouvrščena z 0 točkami, petouvrščena ekipa začne drugi del s tremi točkami, šestouvrščena z 2 točkama, sedmouvrščena z 1 točko in osmouvrščena z 0 točkami.

V rednem delu tekmovanja moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60 minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, nakar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Za zmago po 60 minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz. po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz. po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 60 minutah igre 0 točk.

V končnici igrajo vsa moštva.

Četrtfinalni pari: 1:8, 2:7, 3:6 in 4:5
Moštva igrajo na dve zmagi (boljši iz treh tekem).

Polfinalna para: zmagovalec 1:8 proti zmagovalcu 4:5 in zmagovalec 2:7 proti zmagovalcu 3:6
Moštva igrajo na tri zmage (boljši iz petih tekem).

Finale: zmagovalca polfinala igrata za 1. mesto.
Moštvi igrata na tri zmage (boljši iz petih tekem).

Moštvo, ki v finalu zmaga trikrat, postane kadetski državni prvak v sezoni 2022/23.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, in na 3. (v primeru, da ena od ekip vodi z 2:0 v zmagah), 4., oz. 5. polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra dolgi podaljšek (4 igralci v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi dolgi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.