11. april 2022, Katovice  Dan tekmovalnega počitka pred tretjo tekmo svetovnega prvenstva Divizije I-B na Poljskem je slovenskim hokejistkam prišel prav za regeneracijo in pripravo na obračun z gostiteljicami letošnjih olimpijskih iger, izbrano vrsto Ljudske republike Kitajske. Slednja je že na omenjenih igrah nastopila okrepljena s številnimi uvoženimi igralkami iz Severne Amerike, v podobni postavi pa so prišle tudi tokratni turnir, saj ciljajo na uvrstitev v višjo divizijo ženskega hokeja.

Risinje so na današnji tekmi nastopile brez kapetanke Pie Pren, ki še okreva po poškodbi proti Poljakinjam, tako da je kapetanski “C” prevzela Tamara Svetina.

Kitajske hokejistke so že v samem uvodu v tekmo prevzele pobudo in poskušale doseči hitro vodstvo. Kljub temu pa risinje niso podlegle tovrstnemu pritisku in so si posameznimi hitrimi protinapadi tudi same poskušale ustvariti priložnost za zadetek. V 6. minuti je to po podaji Julije Blazinšek uspelo Sari Confidenti. Kitajke je slovensko vodstvo nekoliko presenetilo, a so kmalu z nezmanjšano močjo spet pritiskale proti slovenskemu golu. Njihova vztrajnost je obrodila sadove v 12. minuti, ko so, sicer po sodniškem pregledu posnetka, dosegle izenačenje. Slovenke so v nadaljevanju imele priložnost za novo vodstvo, saj so imele igralko več na ledu. Žal pa je bil kitajski obrambni zid premočan in si prave priložnosti niso uspele ustvariti. Nasprotnice so stopnjevale pritisk, risinje so le s težavo prihajale v napadalno tretjino, v zadnji minuti pa so gostiteljice zadnjih olimpijskih iger zadele še v drugo in na prvi odmor odšle z zadetkom prednosti.

Sledila je druga tretjina, ki je bila, podobno kot v soboto proti Poljski, zopet usodna za Slovenke. Le te so s težavo spravljale plošček iz svoje obrambne tretjine, Kitajke pa so kmalu povečale prednost na dva gola razlike, ter kmalu še na tri. Slovenska obramba je bila tako načeta in nasprotnice so v tej tretjini nanizale še devet zadetkov. Selektor Aci Ferjanič je na polovici srečanja v golu Pio Dukarič zamenjal z Nušo Dovžan, za katero je bil to ognjeni reprezentančni krst. V 38. minuti je Slovenkam uspelo še v drugo presenetiti kitajsko obrambo, svoj prvi reprezentančni gol je dosegla Arwen Nylaander.

V zadnjem delu obračuna so nasprotnice za odtenek zmanjšale pritisk na slovenski gol, obenem pa so naša dekleta to tretjno znova odigrala precej bolje, kot prešnjih dvajset minut. Kitajke so dosegle tako še tri zadetke in postavile končni rezultat 14:2.

Jutri slovensko reprezentanco čaka četrti tekmovalni dan, ki prinaša obračun z Južno Korejo.

Slovenija – Kitajska 2:14 (1:2,1:9,0:3)

1:0 – 05:01 Confidenti (Blazinšek)
1:1 – 11:50 Hu B. (Li B.) PP1
1:2 – 19:32 Lin N. (Lin Q.)
1:3 – 21:45 Hu B.
1:4 – 24:22 Mi L. (Lin Q., Lin N.)
1:5 – 27:31 Kang ML (Lin Q.)
1:6 – 28:59 Hu B. (Liu Z., Yu B.)