Slovenska hokejska reprezentanca je zaključila svoje nastope na olimpijskih igrah v Sočiju. V četrtfinalu je bila vse do zadnjih 20 minut povsem v igri za polfinale, na koncu pa je proti Švedski izgubila z 0:5.

Z disciplinirano igro so slovenski hokejisti dobro zaustavljali napade švedske izbrane vrste, prek hitrih protinapadov pa si tudi sami pripravljali priložnosti za dosego zadetkov, vendar pa sta bila oba vratarja vedno na mestu. Ko je že kazalo, da se v prvi tretjini mreži ne bosta zatresli, so imele Tri krone igralca več in prišle do srečnega gola. Strel Erika Karlssona je zletel mimo vrat, vendar pa se je odbil pred gol na palico Alexandra Steena, ki je zatresel prazno mrežo.

Tudi v drugem delu igre so Risi pametno igrali v obrambi, si pripravili tudi sami nekaj priložnosti in na trenutke je navijačem zastal dih, saj je imel Henrik Lundqvist kar nekaj dela. Na žalost je ostal nepremagan. V zadnji tretjini so slovenski hokejisti odšli po izenačenje, si pripravili tudi največ strelov na vrata nasprotnika, vendar niso bili natančni. Na drugi strani so Švedi bili učinkovitejši. Daniel Sedin je v 42. minuti povišal na 2:0, sedem minut zatem je Loui Eriksson zadel za 3:0. Zadnja dva zadetka za Tri krone je dosegel Carl Hagelin.

Slovenija : Švedska 0:5 (0:1, 0:0, :4)

Strelci: 0:1 Steen (Alfredsson, Karlsson, 19., PP1), 0:2 Sedin (L. Eriksson, 42.), 0:3 L. Eriksson (Bäckström, Oduya, 49.), 0:4 Hagelin (Kronwall, J. Ericsson, 52.), 0:5 Hagelin (E. Karlsson, 57.)