Tekmovanja

Železarji s tesno zmago povedli v četrtfinalu

V ligi INL sta se na prvi tekmi četrtfinala pomerili ekipi SIJ Acroni Jesenice in Playboy Slavija, do tesne zmage pa so prišli domači hokejisti, ki so se veselili z 2:1.

SIJ Acroni Jesenice : HK Playboy Slavija 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev 750, sodniki: Zrnič, Kamšek, Čamdžić, Markizeti.

Strelci: 0:1 Dovič (Snoj, 34.), 1:1 Berlisk (Židan, Grahut, 45., PP1), 2:1 Remar (Manfreda, Erman, 55.)

Kazenske minute: Jesenice 2, Slavija 6 +10 (Zdešar)+ 10 (Čampa)

150228_Jesenice-Slavija1_DC

Obe ekipi sta začeli, kot se za tekme končnice spodobi, z izjemno igro v obrambi, kjer si nista privoščili napake. Po 20 minutah igre tako ni bilo zadetkov, oba vratarja sta svoje delo opravila odlično. V 34.  minuti pa se je mreža prvič zatresla mreža, zadetek so dosegli gosti. Po protinapadu se je med strelce vpisal Anže Dovič. Domači so se v zadnji tretjini podali v lov na izenačenje, do tega pa prišli v 45. minuti, ko je odbitek v mrežo s pravo bombo spravil Nejc Berlisk ob igralcu več. Tekma je bila znova na začetku, bližal se je konec rednega dela in pet minut pred piskom sirene se je med vrati gostov najbolje znašel Aleš Remar in poskrbel za prvo vodstvo Jesenic, ki je na koncu zadostovalo za zmago.