Slovenska reprezentanca do 20 let je zaključila s pripravljalnim turnirjem na Madžarskem. Po uvodnem porazu proti Italiji so se mladi Risi najprej pomerili s Francozi. V zanimivi tekmi so Slovenci posegli po zmagi. Čeprav je nasprotnik več poskušal, pa so naši reprezentanti znali organizirati bolj nevarne napade. V prvi tretjini je ena od obetavnih slovenskih akcij tudi pripeljala do vodstva. Druga tretjina je potekala v izenačenem merjenju moči, izid pa se ni spremenil. Največ dogajanj je bilo v zadnji tretjini. Francozi so lovili slovensko prednost, mladi Risi pa so želeli poseči po zmagi. V zaključne minute so vstopili z zadetkom prednosti, kar je Francoze prisililo v tvegano potezo, napad brez vratarja. Slovenci so priložnost izkoristili in zadeli nebranjen gol. Končni izid je bil tako 4:2, za Slovenijo pa so zadeli Smišič 2, Glavič in Pem.

Nik Simšič dvakrat uspešen proti Francozom (foto: Drago Cvetanovič)

Naslednji dan je sledil še obračun z domačini. Tudi v tem srečanju je bilo moč videti izenačeno merjenje moči. V prvi tretjini se je to odrazilo tudi na izidu. Obe reprezentanci sta zadeli po enkrat, ob izenačenem izidu pa je za Slovenijo zadel Luka Vinčec. Slovenija v drugem delu ni uspela nadaljevati v enakem ritmu. Domači so zadeli kar trikrat in pobegnili na varno prednost. V zadnji tretjini so naši mladi Risi poskušali doseči ugodnejši izid, uspeli pa so izid znižati na 4:2. Za končni izid je poskrbel Tilen Kalan. To je bil zadnji preizkus mlade slovenske reprezentance pred svetovnim prvenstvom. Ta bo odigran v sosedni Italiji, v Asiagu med 14. in 20 decembrom. Risi se bodo borili v skupini A divizije I skupaj z Norveško, ki je lani izpadla iz elitne skupine, Belorusijo in Latvijo, ki gojita visoke apetite po elitni skupini ter z Avstrijo in domačini Italijiani, ki so lani napredovali iz B skupine divizije I.

Kapetan Nik Pem tudi med strelci (foto: Drago Cvetanovič)