V avstrijskem St. Poltnu poteka turnir reprezentanc do 16 let, na katerem nastopajo tudi mladi Risi. V prvem srečanju so se pomerili z madžarskimi vrstniki in izgubili z izidom 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Varovanci Jake Adlešiča so sicer pokazali dobro igro, storili pa so nekaj več prekrškov in gostom ponujali preveč priložnosti za igro z igralcem več. Risi so dva zadetka prejeli v uvodnih minutah tretjine, ko je nasprotnik agresivno napadel. Odlično delo je opravil vratar Uroš Plavc, za edini slovenski zadetek pa je poskrbel Anej Kujavec. Mladi slovenski reprezentanti so imeli nekaj lepih priložnosti, ki jih žal niso uspeli izkoristiti, v silovitem pritisku ob zaključku srečanja, tudi ob igri brez vratarja, pa je zmanjkalo nekaj zbranosti pa tudi sreče. Utis je, kljub porazu, zelo dober, igra pa navdaja z optimizmom.

Slovenska reprezentanca U16 (foto Uroš Ban)

V bližini pa se meri tudi nekaj starejša izbrana vrsta Slovenije. Reprezentanca do 20 let nastopa na Madžarskem in v prvem obračunu na turnirju je bil usoden zadetek v podaljšku. Italijani, ki bodo nasprotnik tudi na decemberskem svetovnem prvenstvu reprezentanc do 20 let v diviziji I, so bili to pot uspešnejši. Slovencem ni stekla realizacija, čeprav so bili na ledu boljši nasprotnik. Že v prvi tretjini so zamujali lepe priložnosti, tudi ob igri z dvema igralcema več. Kazen je sledila v drugi tretjini, ko so nasprotniki dvakrat zadeli in si priigrali lepo prednost. Ampak mladi Risi so strnili vrste in stisnili nasprotnika pred njihov gol, do konca rednega dela pa izid izenačili na 3:3. V podaljšku je prišlo do manjše napake, ki so jo nasprotniki kaznovali in si zagotovili zmago. So pa Risi tudi okusili moč neposrednega nasprotnika za obstanek na prihajajočem svetovnem prvenstvu. Italijani, ki so tudi organizatorji svetovnega prvenstva, bodo ob Avstrijcih tisti, ki jih bo potrebno premagati.