16. avgust 2022, Ljubljana – Hokejska zveza Slovenije je določila razpored tekmovanja Mednarodne hokejske lige IHL U-19, ki obenem šteje za državno prvenstvo v kategoriji mladincev, v sezoni 2022/23, v katerem bodo nastopala moštva naslednjih klubov:

8. Select Team BG (SRB)

Pravico nastopa imajo igralci rojeni leta 2004 in mlajši, ter trije (3) igralci rojeni leta 2003.

Sistem tekmovanja: redni del tekmovanja in končnica
Začetek tekmovanja: september 2022
Konec tekmovanja:  marec 2023
Igralni dan: sreda in nedelja; v končnici med tednom
Število tekem: 21 v rednem delu in 2/13 v končnici

Tekmovanje IHL U-19 je tudi tekmovanje za državno prvenstvo mladincev Slovenije. Če na finalni tekmi za prvo mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata dve tuji moštvi, postane državni prvak v sezoni 2022/23 v kategoriji mladincev najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

REDNI DEL Moštva igrajo v enotni skupini po trikrožnem ligaškem sistemu, kjer ekipa iz Srbije v tretjem krogu gostuje.

V rednem delu tekmovanja, moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60 minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, nakar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 5 kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmago.

Za zmago po 60 minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz. po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz. po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 60 minutah igre 0 točk.

KONČNICA V končnici nastopajo vsi klubi.

Četrtfinalni pari: 1:8, 2:7, 3:6 in 4:5
Moštva igrajo na dve zmagi (boljši iz treh tekem).

Polfinalna para: zmagovalec 1:8 proti zmagovalcu 4:5
in zmagovalec 2:7 proti zmagovalcu 3:6
Moštva igrajo na tri zmage (boljši iz petih tekem).

Finale: zmagovalca polfinala igrata za 1. mesto.
Moštvi igrata na tri zmage (boljši iz petih tekem).

Na odločilnih tekmah končnice, to je na drugi oz. tretji tekmi četrtfinala ter na tretji (v primeru, da ena od ekip vodi z 2:0 v zmagah), četrti ali peti polfinala ter finala se ob neodločenem rezultatu po 60-ih minutah igra dolgi podaljšek (pet igralcev v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da po 20-ih minutah ni zmagovalca, se igra novi dolgi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.