6. februar 2020, Jesenice – Slovenska moška hokejska reprezentanca je prvi dan olimpijskih predkvalifikacij Skupine G, ki so se danes začele na Jesenicah, prekrižala palice z izbrano vrsto Litve in jo tudi prepričljivo premagala s 12:2.

Selektor Matjaž Kopitar je se pred drevišnjo tekmo odločil, da bo nov slovenski pohod proti olimpijskim igram v golu za Slovenijo začel junak zadnjih kvalifikacij za Pjongčang 2018 Gašper Krošelj.

Slovenska izbrana vrsta je že v uvodnih minutah srečanja pritisnila v smeri litovske obrambne tretjine in prvi rezultat je bil viden precej hitro. Najprej je v tretji minuti zadel Gregor Koblar, sledil mu je Miha Zajc in nato znova Gregor Koblar. Piko na “i” prve tretjine je v trinajsti minuti postavil kapetan Jan Urbas, potem ko je izkoristil slovensko prednost igralca več na ledu in še v četrto zatresel mrežo nasprotnikov.

Nadaljevanje ni bilo posebej drugačno. Slovenci so s pomočjo Kena Ograjenška, Žige Jegliča in Mihe Verliča pošiljali ploščke drugega za drugim v nasprotnikovo mrežo. Tolažba za Litvo je prišla tik pred koncem tretjine, ko so nasprotniki izkoristili nepazljivost slovenske obrambe in vendarle premagali našega čuvaja mreže.

V zaključku obračuna se je slovenska dominacija pred litovskim golom nadaljevala samo še nadaljevala in gostujoči vratar je kar pretkrat moral seči po plošečk v mrežo. Za rise so zadeli Blaž Gregorc, Robert Sabolič, Miha Verlič in Žiga Jeglič, medtem ko je dvanajsti zadetek znova prispeval Gregor Koblar ter tako dosegel svoj prvi reprezentančni “hat-trick”. Litvi je uspelo v zadnji sekundi tekme še enkrat presenetiti Krošlja, a vse skupaj je bil zgolj lepotni popravek končnega rezultata.

Slovenija je tako preskočila prvo oviro na poti do olimpijskih iger, jutri pa jo čaka že nova – izbrana vrsta Hrvaške

Litva – Slovenija 2:12 (0:4,1:3,1:5)

0:1 – 02:32 Koblar (Pretnar)
0:2 – 04:01 Zajc (Ograjenšek, Čepon)
0:3 – 10:53 Koblar (Čimžar, Pretnar)
0:4 – 12:46 Urbas (Kuralt) PP1
0:5 – 21:05 Ograjenšek (Urbas, Gregorc) PP1
0:6 – 29:31 Jeglič (Čimžar, Repe)
0:7 – 36:14 Verlič (Kuralt)