19. april 2016, Asiago/Italija – Nova tekma, nov nasprotnik, nova priložnost za mlade rise na Svetovnem prvenstvu Divizije I Skupine B, potem ko so včeraj izgubili uvodno tekmo v Asiagu. Drevi je nasproti naših fantov stala reprezentanca Italije, s katero so se v letošnji sezoni srečali že dvakrat in bili tudi obakrat boljši od zahodnih sosedov, zato so bila tokratna pričakovanja podobna. A vendar se nocojšnja tekma ni začela po slovenskih pričakovanjih, saj so po dobre pol ure igre domačini svetovnega prvenstva že vodili z dvema zadetkoma prednosti. Kljub nič kaj dobrim obetom so se slovenski reprezentanti v nadaljevanju dvignili iz pepela, dosegli preobrat in na koncu zasluženo zmagali s 4:2.

2016apr19_Risi U18_SLO-ITA

Prva tretjina je že na samem začetku ponudila nekaj priložnosti slovenskim hokejistom, saj so bili kar dvakrat z igralcem več na ledu, a tega niso znali vnovčiti. Nasprotnikom je to šlo veliko bolje od rok, saj so izkoristili že prvo izključitev na slovenski strani in v 12. minuti povedli z 1:0. Sledili sta še dve zaporedni dve-minutni kazni za slovensko izbrano vrsto, kar so ponovno v svojo korist obrnili domačini in tako v 17. minuti povedli že z 0:2.

2016apr19_Risi U18_SLO-ITA_02

Drugi del tekme se je začel z izključitvijo na italijanski strani ter slabi dve minuti kasneje še z eno, a nobene od njiju mladi risi niso uspeli izkoristiti. Kmalu po drugi neuspešni igri z igralcem več na ledu so na slovenski strani nekoliko popustili živci, posledica tega pa je bila izključitev Nika Petka, ki je na konec tekme tako moral počakati v garderobi. Obeti niso bili dobri, saj so se na polovici tekme nad slovensko reprezentanco se zgrnili črni oblaki. Slednje je v 34. minuti pregnal Jaka Sodja, ki je po podaji Patrika Rajsarja, zatresel prepolovil vodstvo domačih. Zadetek je vlil nove moči našim fantom, ki so se v nadaljevanju ubranili z igralcem manj in na zadnji odmor odšli z rezultatom 1:2.

2016apr19_Risi U18_SLO-ITA_01

Odmor in posvet je našim mladim risom dobro del, saj so v tretjini tretjini na led prišli kot prenovljeni. V prvi polovici zadnjega dela srečanja so se kar dvakrat uspešno ubranili z igralcem manj, nato pa je v 51. minuti kapetan Matevž Ban na podajo Jana Drozga še drugič zatresel italijansko mrežo. Naši oklepniki, ki so v tem delu tekme povsem nadstreljali nasprotnike (13:4), so v nadaljevanju še okrepili pritisk na gol domačinov. Takšna taktika je obrodila sadove v 57. minuti, ko je Jan Drozg ob podajah Tineta Klofutarja in Matevža Bana popeljal Slovenijo v vodstvo. Slovenski prevzem vodstva je dokončno zlomil že dodobra načeto italijansko ekipo, ki je naredila napako in si pred samim koncem tekme prislužila še dve-minutno kazen. Slednjo so naši fantje tokrat znali izkoristiti ter – po podaji Jana Drozga in Jakoba Jugovica – s še drugim golom Matevža Bana postavili končni rezultat 4:2.

Naslednja tekma našo izbrano vrsto čaka v četrtek, 21/4/2016 ob 13.30 proti Japonski.

Slovenija – Italija 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

0:1 – 11:23 Berger (Gios) PP1
0:2 – 16:27 Fink (Berger, Oberrauch) PP1
1:2 – 33:14 Sodja (Rajsar)
2:2 – 50:53 Ban (Drozg)
3:2 – 56:12 Drozg (Klofutar, Ban)
4:2 – 56:46 Ban (Drozg, Jugovic) PP1

Streli: SLO: 29 (6, 10, 13); ITA 22 (10, 8, 4)
Kazni: SLO 37 (6, 27, 4); ITA 12 (4, 4, 4)