Slovenska hokejska reprezentanca do 18 leta starosti je na mednarodnem turnirju v italijanskem Asiagu zmagala tudi tretjo tekmo in osvojila prvo mesto. S 5:1 je bila boljša od Italije.

Italija : Slovenija 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Asiago, Arena Odegar, gledalcev 150.

Strelci: 1:0 Deleug (Dalsasso, Thum, 6., PP1), 1:1 Tomaževič (Markič, 11., SH1), 1:2 Jezovšek (30.), 1:3 Drozg (Simšič, Orehek, 31.), 1:4 Simšič (Petek, 50.), 1:5 Potočnik (Markič, Tomaževič, 51.)

Kazenske minute: Italija 14, Slovenija 28.

IMG_3185

Na tekmi proti Italiji so sodniki veliko večkrat na klop za kaznovane poslali slovenske hokejiste, ki so prvi zadetek prejeli prav ob igralcu manj na ledu. Je pa Blaž Tomaževič dosegel gol, ko je imela Slovenija prav tako igralca manj na ledu. V drugi tretjini so risi potrebovali 58 sekund, da so dosegli dva gola. Za prvo vodstvo je poskrbel Žan Jezovšek, na 3:1 je povišal Jan Drozg. Tudi v zadnjem delu igre so slovenski hokejisti dvakrat udarili v manj kot minuti igre. Za 4:1 je zadel Nik Simšič, končni rezultat srečanja pa je postavil Krištof Potočnik. Med vratnicami se je izkazal Mark Vlahovič, ki je zbral na koncu 23 obramb. Mark je bil proglašen za najboljšega vratarja turnirja.