Jesenilanom na prvem obračunu četrtfinala končnice INL ni uspelo presenetiti favorizirane domačine. Ti so slavili z izidom 4:1. Jeseničani so se odločno postavili po robu Italijanom in bili skozi srečanej velikokrat boljši nasprotnik. Vendar so bili v zaključku svojih akcij premalo zbrani in nenatančni.  Domača ekipa je svoje priložnosti znala bolje izkoriščati, v vodstvo pa so prešli ob igri z igralcem več po 25. sekundah igre v drugi tretjini. Jeseničani so zamudili priložnost ob igri z dvema igralcema več, zadeli pa ob igri štirih proti štirim. A izenačenje je vzdržalo le pol minute in Gardena je bila spet v prednosti. Do konca drugega dela so domači zadeli še enkrat, v zadnji tretjini, kjer se je igralo zelo disciplinirano, pa svojo zmago le še potrdili.

Železarje v nedeljo ob 18.00 čaka še drugi preizkus, kjer upajo na ugodnejši izid. Glede na prikazano v prvem obračunu, so vsekakor sposobni zmage.

HC Gherdeina : Team Jesenice 4:1
(0:0, 3:1, 1:0)
Končnica, četrtfinale, izid v zmagah – 1:0

Gardena, Pranives Ice Stadium. Gledalcev: 950. Sodniki: Kamšek, Gruber, Markizeti.

Strelci: 1:0 Fauster (Stanley, Birnstill, 21., PP1), 1:1 Sefič (Bizalj, 24.), 2:1 Costa (Senoner, Brugnoli, 24.), 3:1 Stanley (Senoner, Costa, 38.), 4:1 Fauster (Stanley, Birnstill, 47.)

Kazenske minute: Gardena 10 (2, 8, 0), Jesenice 8 (2, 6, 0)
Streli na gol: Gardena 45 (14, 17, 14), Jesenice 51 (18, 18, 15)

Team Jesenice: Pavlič, Vilman, Zupančič, Rakovič, Remar, Sefič, Manfreda, Stan, Ejup, Sodja, Dolinšek, Brus, Kozar, Jeklič, Zajšek, Lahajnar, Bizalj, Hadžič. Trener: Gorazd Rekelj.