V ligi INL se je začel drugi del. V Celju so gledalci videli pravo srhljivko, ki je po kazenskih strelih proti Bledu pripadla domačim. SIJ Acroni Jesenice so v Zell am Seeju izgubile z zadetkom razlike, Triglav Kranj pa je visoko izgubil proti Kapfenbergu.

HK Celje : HKMK Bled 5:4* (0:1, 2:3, 2:0, 1:0) – po kazenskih strelih
Celje, Dvorana v mestnem parku, gledalcev 210, sodniki Kralj, Lešnjak, Turk.

Strelci: 0:1 Novak (Ta. Burazin, 13., PP1), 1:1 Kuzman (Zupanc, Hafner, 27., PP1), 2:1 Kastelic (Jezovšek, Kuzman, 28., PP1), 2:2 Mašič (33.), 2:3 Ulamec (Novak, Te. Burazin, 36., PP1), 2:4 Kaimel (Te. Burazin, 37.), 3:4 Jezovšek (49., SH1), 4:4 Ogrizek (50., SH1), 5:4 Kastelic (65., GWS)

Kazenske minute: Celje 14 + 10 (Klavžar) + 20 (Potočnik), Bled 15 + 20 (Potočnik).

V Celju je bila odigrana napeta tekma, ki je na koncu pripadla domačim hokejistom. Gostje so prek Aljaža Novaka v prvi tretjini prišli do vodstva, v drugem delu pa so Celjani z goloma Žige Kuzmana in Nejca Kastelica prišli do preobrata, a so Blejci odgovorili s tremi zadetki (Nejc Mašič, Luka Ulamec in Klemen Kaimel) in povedli z dvema zadetkoma prednosti. V zadnji tretjini je Žan Jezovšek znižal na 3:4, Aljaž Ogrizek pa je ob igralcu manj poskrbel za izenačenje. V podaljšku ni padel odločilni gol, pri izjavanju kazenskih strelov pa so bili uspešnejši in srečnejši domači.

Celje-Bled12_150110_BorisPavlovic

Kapfenberg : Triglav Kranj 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)
Kapfenberg, Center športa na ledu, sodniki Widmann, Bärnthaler, Tschrepitsch.

Strelci: 1:0 Winzig (Titze, 3.), 2:0 Polata (Titze, Winzig, 5., PP1), 3:0 Orsagh (Polata, Pirmann, 9., PP1), 4:0 Trost (16., PS), 5:0 Orsagh (Pirmann, Polata, 36.), 6:0 Pirmann (Polata, Winzig, 38.), 7:0 Pirmann (Polata, Orsagh, 44., PP1), 8:0 Trost (Schonaklener, Stühlinger, 46.), 9:0 Fellinger (Schiechl, Hala, 49., PP1)

Kazenske minute: Kapfenberg 12, Triglav 12.

Hokejisti iz Kranja so se iz Kapfenberga vrnili z visokim porazom. Že v prvi tretjini so prejeli štiri zadetke, v drugo dva in v tretji tri. Na koncu so se domači veselili zmage z 9:0.

Zell am See : SIJ Acroni Jesenice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Zell am See, Ledena dvorana, gledalcev 1113, sodniki Gruber, Loicht, Seewald.

Strelci: 1:0 Vlcek (Frank, Tschernutter, 2.), 1:1 Sodja (Stan, Bizalj, 5.), 2:1 Wilfan (Lainer, Herzog, 7.), 2:2 Remar (Erman, Rajsar, 23., SH1), 3:2 Vala (Wilfan, Rataj, 28.), 3:3 Erman (Remar, Manfreda, 43., PP1), 4:3 Herzog (Vala, Wilfan, 48.)

Kazenske minute: Zell am See 16, Jesenice 10.

V Zell am Seeju so se domači hokejisti veselili tesne zmage proti Jesenicam. Železarji so skozi celotno srečanje lovili zadetek zaostanka in če jim je trikrat uspelo izenačiti rezultat, v četrto niso bili uspešni. Zadetek Christopha Herzoga se je v 48. minuti izkazal za odločilnega. Za Jesenice so se med strelce vpisali Urban Sodja, Aleš Remar in Matevž Erman.