Hokejisti HDD Telemach Olimpije so v nedeljo v gosteh ugnali vodilno ekipo lige EBEL. Na Dunaju so se veselili zmage po kazenskih strelih.

V prvi tretjini navijači niso videli zadetkov, v drugi pa so domači prišli do vodstva v 36. minuti, ko se je med strelce vpisal Michael Schiechl. V 49. minuti je Hunter Bishop ob igralcu več poskrbel za izenačenje, dobri dve minuti zatem pa je Kyle Medvec povedel Olimpijo v vodstvo. Dve minuti in pol pred koncem rednega dela je Jonathan Ferland izenačil. V podaljšku zadetka ni bilo, pri izvajanju kazenskih strelov pa je zmagovalca odločil Gregor Koblar.

Vienna Capitals : Telemach Olimpija 2:3 (0:0,1:0,1:2,0:0,0:1) – kazenski streli
Dunaj, Albert Shultz Eishalle, gledalcev 3.850, sodniki: Gebei, Kellner, Plattner, Smeibidlo.

Strelci: 1:0 Schiechel (Hartl, Klimbacher, 36.), 1:1 Bishop (Koblar, Sotlar, 49., PP1), 1:2 Medvec (Ropret, Hočevar, 51.), 2:2 Ferland (Carson, 58.), 2:3 Koblar (65., PS)

Kazenske minute: Dunaj 4, Olimpija 6