10. april 2018, Ljubljana – V finalni seriji končnice za naslov državnih prvakov 2017/18 v članski konkurenci so HDD SIJ Acroni Jesenice drevi v dvorani Tivoli slavile proti HK SŽ Olimpija s 5:3 ter tako svojo prednost v zmagah za osvojitev letošnje lovorike najboljših v države povišali na 2:0.

Hokejisti Olimpije so bolj podjetno začeli srečanje in že v prvem napadu s pomočjo Aljaža Chvatala tudi zatresli jeseniško mrežo za vodstvo 1:0. Tudi v naslednjih minutah tekme so bili Zmaji še naprej nevarni pred jeseniškim golom, a je obramba gostov zdržala vse pritiske. Kljub pritisku na svoj gol, je Železarjem v 9. minuti z golom Tadeja Čimžarja uspelo izenačiti in v nadaljevanju zaključiti tretjino z neodločenim rezultatom. Drugi del so bolje začeli Jeseničani, ki so že v 21. minuti, s strelom Luke Kalana, za 2:1 premagali ljubljanskega vratarja, vendar pa so v 28. minuti ob prednosti igralca več na ledu domačini rezultat ponovno poravnali na 2:2. Uvod zadnje tretjine je ponovno pripadel Olimpiji, ko je v 42. minuti za vodstvo 3:2 zadel Miha Zajc. Jeseničani so v svojem odgovoru v 48. minuti z golom Urbana Sodje najprej izenačili, nato dobre tri minute kasneje še povedli na 4:3; za rdeče je zadel Magovac. Olimpija je v zaključku srečanje tvegala in poskusila tudi z dodatnim napadalcem na ledu, kar pa so Železarji izkoristili in s ploščkom Luke Kalana v prazen gol potrdili svojo trdo priigrano zmago.

Ekipi igrata na tri zmage. Naslednja tekma bo v četrtek, 12. aprila ob 19.00, na Jesenicah. Četrta in peta tekma sta, v kolikor bosta potrebni za odločitev o naslovu prvaka, predvideni 14. aprila v Ljubljani oziroma 16. aprila na Jesenicah.

SŽ Olimpija – Sij Acroni Jesenice 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

1:0 – 00:56 Chvatal (Zajc, Pesjak)
1:1 – 08:33 Čimžar (Bašič, Sodja)
1:2 – 20:58 Kalan (Tomaževič, Logar) PP1
2:2 – 27:02 Pesjak (Čimžar, Orehek) PP1
3:2 – 41:23 Zajc (Pesjak)
3:3 – 47:25 Sodja (Svetina, Jezovšek) PP1
3:4 – 50:42 Magovac (Sodja, Čimžar)