Jeseničani so z nocojšnjim porazom proti Gardeni končali nastope v INL. V tesnem in negotovem obračunu so italijanski predstavniki dosegli tretjo zmago in nadaljujejo z nastopi v polfinalu mednarodnega tekmovanja. Jeseničani so bili blizu uspehu, a spet ostali praznih rok. Uvodne minute so pripadle gostom, vendar so jih Železarji znali držati daleč od svoji vrat, kasneje pa so prevzeli pobudo in zagospodarili na ledu. V prvi tretjini zadetkov ni bilo, zato pa se je izid spremenil kmalu po začetku drugega dela. Ob power playu je odbit plošček za hrbet Jureta Pavliča pospravil najboljši strelec Gardene Dylan Stanley. Jeseničani so se podali v lov za nasprotnikom in si pripravili nekaj lepih priložnosti, gosti pa so prežali na svoje priložnosti v protinapadu. V tretji tretjini se je videno nadaljevalo. Jeseničani so poskušali z vsemi orožji prebiti obrambo nasprotnika, ti pa so se zanašali na hitre protinapade. Svojo priložnost so dočakali v 55. minuti, ko so iz enega od redkih napadov tudi zadeli. Železarji še niso vrgli puške v koruzo in so nadaljevali napadalno, v zadnji dve minuti in pol pa krenili s šestim napadalcem in brez vratarja. Slabo minuto pred koncem je izid znižal Jure Dolinšek, za kaj več pa je Jeseničanom zmanjkalo časa in moči. Vseeno jim je tribuna namenila glasen aplavz, ob stisku rok z nasprotnikom pa so kot zadnji slovenski predstavnik zaključili z nastopi v INL.

Za Jeseničane je zadel le Jure Dolinšek

Team Jesenice : HC Gherdeina 1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Končnica INL, četrtfinale, tekma št. 4, izid v zmagah – 1:3

Jesenice, dvorana Podmežakla. Gledalcev: 600. Sodniki: Lešnjak, Cristeli, Zgonc.

Strelci: 0:1 Stanley (Schejbal, Stampfer, 24., PP1), 0:2 Birnstill (Stanley, 55.), 1:2 Dolinšek (Manfreda, Zupančič, 60.)

Kazenske minute: Jesenice 14 (2, 2, 0+10 (Brus)), Gardena 8 (4, 2, 2)
Streli na gol: Jesenice 44 (10, 16, 18), Gardena 33 (12, 13, 8)