13. februar 2016, Bled – Mednarodni turnir na domačem ledu so s tretjo tekmo zaključili tudi mladi slovenski reprezentanti do 18 let, ki so tokrat palice prekrižali z izbrano vrsto Madžarske. Slednja je bila po šestdesetih minutah igre boljša in na koncu slavila s 3:1.

Za mlade rise sta bili usodni dve napaki v dobrih desetih sekundah prvega dela srečanja, ko so gostje iz Madžarske v 10. minuti kar dvakrat zatresli slovensko mrežo.

V nadaljevanju sta se ekipi izmenjevali v prevzemanju pobude na ledu s kar nekaj lepimi priložnostmi na vsaki strani, ki pa ju nobena izmed njiju ni oplemenitila z zadetkom.

V zadnjem delu so slovenski hokejisti vendarle našli zmagovalno kombinacijo in po zaslugi Tišlarja v 50. minuti spravili pak za hrbet madžarskega vratarja. Mladim risom je v nadaljevanju začelo zmanjkovati časa, a možnost izenačenja se je zdela še realna – vsaj do 54. minute, ko so madžarski hokejisti s tretjim golom na tekmi postavili končni rezultat 1:3.

Slovenija je z zgolj eno zmago v podaljšku osvojila četrto mesto na turnirju.

Fotogalerija utrinkov s tekme (foto: ice-hockey.today)

Slovenija – Madžarska 1:3 (0;2, 0:0, 1:1)

0:1 – 9:08 Varga
0:2 – 9:19 Csiki (Madacsi)
1:2 – 49:13 Tišlar (Petek)
1:3 – 53:48 Szigeti (Szabo)