Tekmovanja

Jesenicam drama, Slavija in Triglav poražena na gostovanju

Ekipa SIJ Acroni Jesenice se je doma veselila zmage proti Zell am Seeju, do katere je prišla dve sekundi pred piskom sirene. Celje boljše od Bleda s 5:4. Hokejisti Triglava iz Kranja in Playboy Slavije so se z nedeljskega gostovanja vrnili poraženi.

Lustenau : Playboy Slavija 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Lustenau, Rheinhalle, gledalcev 456, sodniki Graber, Feix in Kalb.

Strelci: 1:0 Saarinen (Barney, Wiedmaier, 7.), 2:0 Barney (25.), 3:0 Barney (Auer, Haberl, 26.), 4:0 Auer (Slivnik, 55.)

Kazenski minute: Lustenau 6, Slavija 12.

Hokejisti iz Zaloga so se s Predarlškega vrnili z dvema porazoma. V nedeljo so morali priznati premoč Lustenau, ki je do zmagi prišel po zaslugi prvega napada, ki je najučinkovitejši v ligi INL. Mrežo Slavije je v sedmi minuti načel Toni Saarinen, v drugem delu pa se je dvakrat med strelce vpisal Scott Barney. V zadnji tretjini je končni rezultat postavil Thomas Auer.

Bregenzerwald : Triglav Kranj 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Dornbirn, sejemska dvorana, gledalcev 530, sodniki Lendl, Bartl, Höller.

Strelci: 1:0 Judex (Haidinger, Lins, 1.), 2:0 Ban (Wolf, Lundström, 9.), 3:0 Lundström (Ban, Frahmer, 11.), 3:1 Kalan (Hočevar, 12.), 4:1 Haidinger (Ban, Frahmer, 26., PP1), 4:2 Terlikar (M. Ahačič, Potočnik, 29., PP1), 5:2 Judex (Haidinger, Schettina, 35., PP1), 6:2 Haidinger (Judex, Fussenegger, 45., PP1)

Kazenske minute: Bregenzerwald 23 + 20 (Wolf) + 20 (Hauser) + 20 (Achermann), Triglav 30 + 20 (Potočnik) + 20 (Ješe)

Kranjčani so tekmo v gosteh začeli slabo, saj so že v prvi minuti prejeli zadetek, v 11. minuti pa zaostajali že z 0:3. Minuto zatem je prvi gol za orle dosegel Luka Kalan. V drugem delu igre so padli trije goli, vsi ob igralcu več. Dva od tega so dosegli domači, za Kranjčane pa je bil natančen Anže Terlikar. V zadnjem delu igre se je mreža Kranja zatresla še dvakrat, natančna sta bila Christian Haidinger in Christian Ban. Bolj kot zadetki so obračun v tem delu igre zaznamovali boksarski vložki.

Jesenice-ZellamSee_DC (2)

SIJ Acroni Jesenice : Zell am See 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Dvorana Podmežakla, gledalcev 550, sodniki Fajdiga, Markizeti, Zgonc.

Strelci: 1:0 Manfreda (Sefič, Erman, 10.), 1:1 Rataj (Vala, 27., PP2), 2:1 Zupančič (30., SH1), 2:2 Vala (Rataj, 53.), 2:3 Wilfan (Frank, Lainer, 54.), 3:3 Brus (58., PS), 4:3 Manfreda (Sefič, Ejup, 60.)

Kazenske minute: Jesenice 12, Zell am See 16 + 10 (Wilfan)

Obračun v Podmežakli je bil napet do samega konca, svoje prve zmage na klopi Jesenic se je ob debiju veselil trener Roman Pristov. V prvi tretjini so domači navijači videli le en zadetek, dosegel ga je Marjan Manfreda. V drugem delu igre je Igor Rataj ob prednosti dveh igralcev več poskrbel za izenačenje, a je nato Anže Zupančič ob igralcu manj železarje znova popeljal v vodstvo. Zadnja tretjina je bila infarktna. Gostje so z dvema goloma prišli do preobrata, a to vseeno ni zmedlo Jeseničanov. Najprej je Miha Brus izkoristil v 58. minuti kazenski strel, vsega dve sekundi pred piskom sirene je Manfreda z drugim golom na tekmi odločil zmagovalca.

HKMK Bled : HK Celje 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Bled, ledena dvorana, gledalcev 100, sodniki Kamšek, Čamdžič, Črv.

Strelci: 1:0 Vodnjov (Potočnik, 6.), 1:1 Ogrizek (Mercina, Knez, 12.), 2:1 Vodnjov (Potočnik, 18.), 2:2 Hafner (Mercina, Nemeček, 23.), 3:2 Ta. Burazin (Pazlar, Zajšek, 25.), 3:3 Jezovšek (Kuzman, 39.), 3:4 Ogrizek (Knez, Ribič, 49., PP1), 4:4 Zajšek (52., PP1), 4:5 Jezovšek (52.)

Kazenske minute: Bled 10, Celje 16

V slovenskem obračunu je padlo devet zadetkov. Blejci so kar trikrat povedli, a so gostje iz knežjega mesta trikrat izenačili, v 49. minuti pa ob igralcu več prvič povedli na tekmi (4:3). Nato so v lov na izenačenje podali domači hokejisti in v 52. minuti prek Matica Zajška tudi prišli do njega. A veselje ni trajalo dolgo, že po 20 sekiundah je za novo vodstvo poskrbel Žan Jezovšek. To pa je bil tudi končni rezultat srečanja (5:4).