Ekipa SIJ Acroni Jesenice se je doma veselila zmage proti Zell am Seeju, do katere je prišla dve sekundi pred piskom sirene. Celje boljše od Bleda s 5:4. Hokejisti Triglava iz Kranja in Playboy Slavije so se z nedeljskega gostovanja vrnili poraženi.

Lustenau : Playboy Slavija 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Lustenau, Rheinhalle, gledalcev 456, sodniki Graber, Feix in Kalb.

Strelci: 1:0 Saarinen (Barney, Wiedmaier, 7.), 2:0 Barney (25.), 3:0 Barney (Auer, Haberl, 26.), 4:0 Auer (Slivnik, 55.)

Kazenski minute: Lustenau 6, Slavija 12.

Hokejisti iz Zaloga so se s Predarlškega vrnili z dvema porazoma. V nedeljo so morali priznati premoč Lustenau, ki je do zmagi prišel po zaslugi prvega napada, ki je najučinkovitejši v ligi INL. Mrežo Slavije je v sedmi minuti načel Toni Saarinen, v drugem delu pa se je dvakrat med strelce vpisal Scott Barney. V zadnji tretjini je končni rezultat postavil Thomas Auer.

Bregenzerwald : Triglav Kranj 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Dornbirn, sejemska dvorana, gledalcev 530, sodniki Lendl, Bartl, Höller.

Strelci: 1:0 Judex (Haidinger, Lins, 1.), 2:0 Ban (Wolf, Lundström, 9.), 3:0 Lundström (Ban, Frahmer, 11.), 3:1 Kalan (Hočevar, 12.), 4:1 Haidinger (Ban, Frahmer, 26., PP1), 4:2 Terlikar (M. Ahačič, Potočnik, 29., PP1), 5:2 Judex (Haidinger, Schettina, 35., PP1), 6:2 Haidinger (Judex, Fussenegger, 45., PP1)

Kazenske minute: Bregenzerwald 23 + 20 (Wolf) + 20 (Hauser) + 20 (Achermann), Triglav 30 + 20 (Potočnik) + 20 (Ješe)

Kranjčani so tekmo v gosteh začeli slabo, saj so že v prvi minuti prejeli zadetek, v 11. minuti pa zaostajali že z 0:3. Minuto zatem je prvi gol za orle dosegel Luka Kalan. V drugem delu igre so padli trije goli, vsi ob igralcu več. Dva od tega so dosegli domači, za Kranjčane pa je bil natančen Anže Terlikar. V zadnjem delu igre se je mreža Kranja zatresla še dvakrat, natančna sta bila Christian Haidinger in Christian Ban. Bolj kot zadetki so obračun v tem delu igre zaznamovali boksarski vložki.

Jesenice-ZellamSee_DC (2)

SIJ Acroni Jesenice : Zell am See 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Dvorana Podmežakla, gledalcev 550, sodniki Fajdiga, Markizeti, Zgonc.

Strelci: 1:0 Manfreda (Sefič, Erman, 10.), 1:1 Rataj (Vala, 27., PP2), 2:1 Zupančič (30., SH1), 2:2 Vala (Rataj, 53.), 2:3 Wilfan (Frank, Lainer, 54.), 3:3 Brus (58., PS), 4:3 Manfreda (Sefič, Ejup, 60.)

Kazenske minute: Jesenice 12, Zell am See 16 + 10 (Wilfan)

Obračun v Podmežakli je bil napet do samega konca, svoje prve zmage na klopi Jesenic se je ob debiju veselil trener Roman Pristov. V prvi tretjini so domači navijači videli le en zadetek, dosegel ga je Marjan Manfreda. V drugem delu igre je Igor Rataj ob prednosti dveh igralcev več poskrbel za izenačenje, a je nato Anže Zupančič ob igralcu manj železarje znova popeljal v vodstvo. Zadnja tretjina je bila infarktna. Gostje so z dvema goloma prišli do preobrata, a to vseeno ni zmedlo Jeseničanov. Najprej je Miha Brus izkoristil v 58. minuti kazenski strel, vsega dve sekundi pred piskom sirene je Manfreda z drugim golom na tekmi odločil zmagovalca.

HKMK Bled : HK Celje 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Bled, ledena dvorana, gledalcev 100, sodniki Kamšek, Čamdžič, Črv.

Strelci: 1:0 Vodnjov (Potočnik, 6.), 1:1 Ogrizek (Mercina, Knez, 12.), 2:1 Vodnjov (Potočnik, 18.), 2:2 Hafner (Mercina, Nemeček, 23.), 3:2 Ta. Burazin (Pazlar, Zajšek, 25.), 3:3 Jezovšek (Kuzman, 39.), 3:4 Ogrizek (Knez, Ribič, 49., PP1), 4:4 Zajšek (52., PP1), 4:5 Jezovšek (52.)

Kazenske minute: Bled 10, Celje 16

V slovenskem obračunu je padlo devet zadetkov. Blejci so kar trikrat povedli, a so gostje iz knežjega mesta trikrat izenačili, v 49. minuti pa ob igralcu več prvič povedli na tekmi (4:3). Nato so v lov na izenačenje podali domači hokejisti in v 52. minuti prek Matica Zajška tudi prišli do njega. A veselje ni trajalo dolgo, že po 20 sekiundah je za novo vodstvo poskrbel Žan Jezovšek. To pa je bil tudi končni rezultat srečanja (5:4).