V nedeljo je slovenski obračun med ekipama SIJ Acroni Jesenice in HK Celje pripadel železarjem z 8:5. Playboy Slavija je doma klonila po izvajanju kazenskih strelov. Triglav Kranj je izgubil z 1:4.

SIJ Acroni Jesenice : HK Celje 8:5 (5:0, 2:2, 1:3)
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev 450, sodniki Kamšek, Bergant, Čamdžić.

Strelci: 1:0 Sefič (Erman, 4.), 2:0 Rajsar (Sodja, 8.), 3:0 Bizalj (Pem, Sodja, 9.), 4:0 Pem (Rakovič, 15.), 5:0 Manfreda (Sefič, 16.), 6:0 Sefič (Erman, 34.), 6:1 Jezovšek (Grahut, 35.), 7:1 Brus (Rajsar, Židan, 36.), 7:2 Ogrizek (38., PS), 8:2 Sodja (Pem, 42.), 8:3 Kastelic (Jezovšek, Ograjenšek, 53.), 8:4 Grahut (Zupanc, 57.), 8:5 Mercina (Hafner, Klavžar, 60.)

Kazenske minute: Jesenice 6, Celje 4.

Navijači so v dvorani Podmežakla videli pravi festival zadetkov. Domači so zmagovalca praktično odločili že v prvi tretjini, ko so nasprotnikom zabili kar pet zadetkov, med strelce pa so se vpisali David Sefič, Sašo Rajsar, Peter Bizalj, Nik Pem in Marjan Manfreda. V 34. minuti je bilo že 6:0, svoj drugi gol na tekmi je dosegel Sefič. Gostje so nato le našli pot do mreže Jesenic in dosegli dva gola. Po dveh tretjinah je bilo sicer 7:2 za domače. V zadnjem delu so Celjani ublažili poraz. Na koncu so železarji zmagali z 8:5.

IMGL5494

Playboy Slavija : Lustenau 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) – po kazenskih strelih
Zalog, gledalev 115, sodniki Zrnič, Černe in Hoffman.

Strelci: 0:1 Saarinen (Oraze, Barney, 13.), 1:1 Dovič (39.), 1:2 Barney (65., PS)

Kazenske minute: Slavija 14 min., Lustenau 18.

V Zalogu je gostovala druga najučinkovitejša ekipa v ligi, vendar pa so domači hokejisti dobro zaustavili najbolj nevarne nasprotnikove igralce. V prvi tretjini je sicer Toniju Saarinenu uspelo zatresti mrežo, nato pa je v 39. minuti Anže Dovič poskrbel za izenačenje. Do konca rednega dela in podaljška se rezultat ni več spremenil. Pri izvajanju kazenskih strelov so bili srečnejši in spretnejši gostje. Pri Slaviji se je s 43 obrambami izkazal vratar Tomaž Trelc.

Triglav Kranj : Bregenzerwald 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Kranj, dvorana Zlato polje, gledalcev 150, sodniki Škofic, Bohinc, Črv.

Strelci: 1:0 Grošelj (Čimžar, 11.), 1:1 Samardzic (Achermann, 38.), 1:2 Frahmer (Ban, 44.), 1:3 Wolf (Stadelman, Haidinger, 53.), 1:4 Frahmer (Samardzic, Achermann, 53.)

Kazenske minute: Triglav 12, Bregenzerwald 10.

Triglav je prvo tretjino dobil z 1:0, ko je bil natančen Sebastjan Grošelj. V drugem delu so gostje prišli do izenačenja, v zadnjem pa zabili tri gole in se veselili zmage s 4:1.