Slovenska hokejska reprezentanca je prvo pripravljalno tekmo pred odhodom na svetovno prvenstvo na Češkem začela z zmago proti sosednji Hrvaški. V Zagrebu je bila boljša s 5:2.

V prvi tretjini sta mreži mirovali, v drugem delu igre pa je za vodstvo Slovenije poskrbel Sabahudin Kovačević. Veselje je trajalo tri minute, ko so domači uspeli izenačiti rezultat. Kovačević je nato na polovici tekme sprožil strel, ki ga je v gol preusmeril Rok Leber. Ob koncu drugega dela igre je na 3:1 povišal Marcel Rodman. V zadnji tretjini je Jan Urbas poskrbel, da so risi povedli s 4:1, domači pa so nato znižali zaostanek na dva gola. Končni rezultat srečanja je v 59. minuti postavil Luka Bašič.

Hrvaška : Slovenija 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Dom Sportova, gledalcev 3.500, sodniki: Krčelić, Belić in Sakovič (vsi Hrvaška).

Strelci: 0:1 Kovačevič (Vidmar, Leber, 22.), 1:1 Kinasević (Sertić, 25.), 1:2 Leber (Kovačevič, Vidmar, 30.), 1:3 Rodman (Razingar, Vidmar, 39.), 1:4 Urbas (54.), 2:4 Kanaet (Blagus, Vukoja, 57.), 2:5 Bašič (Verlič, Leber, 59.).

Kazenske minute: Hrvaška 10, Slovenija 6.